banner39

Trump - Obama polemiği büyüyor

Trump, kendisi için "başkanlığa uygun değil" diyen Obama'nın ABD'nin en kötü başkanı olduğunu söyledi.

Amerika 03.08.2016, 09:06 03.08.2016, 09:17
Trump - Obama polemiği büyüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin Başkan Adayı Donald Trump, ABD Başkanı Barack Obama'nın kendisi için söylediği "Başkan olmaya uygun değil" sözlerine, "Obama'nın Beyaz Saray dönemi bir felaketti" diyerek karşılık verdi.

Fox Televizyonuna konuşan Trump Obama için "Zayıftı ve etkisizdi" dedi. Trump ayrıca Obama'nın Rusya'yla yaşanan Ukrayna krizini ele alış biçimiyle alay etti. Trump "Obama belki de ülkemizin tarihindeki en kötü başkandı" dedi.

Trump, Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesine verdiği destek nedeniyle daha önce kınanmıştı. Ancak Trump "Dış politika konusunda Obama'nın bildiğinden çok daha fazlasını biliyorum. Ukrayna'ya bakın. Ukrayna'dan ve Rusya'ya ne kadar sert çıktığından bahsediyor. Bu arada Kırım'ı aldılar" dedi.

Obama ve bir dönem Dışişleri Bakanlığı yapan rakibi Hillary Clinton'ın Ortadoğu’yu "istikrarsızlaştırdığını" söyleyen Trump Clinton'ın özel bir e-posta sunucusu kullanarak "ülkeyi riske attığını" savundu.

Obama, Trump'ın başkanlık için uygun olmadığını söylemiş ve Trump'ı eleştiren Cumhuriyetçilere seslenerek "Neden hâlâ onu destekliyorsunuz" demişti.

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?