banner39

Trump-Putin zirvesi öncesi ABD heyetinden 'zamanında bir ziyaret'

Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Trump’ın 16 Temmuz’da Finlandiya’da yapacağı zirve öncesinde bir grup ABD Kongresi üyesi, iki yıl aradan sonra ilk defa Rusya’da resmi temaslarda bulunuyor. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD'li Kongre üyelerinin Rusya'ya gelmesinin "zamanında bir ziyaret" olduğunu söyledi

Amerika 03.07.2018, 14:29 03.07.2018, 14:29
Trump-Putin zirvesi öncesi ABD heyetinden 'zamanında bir ziyaret'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump’ın 16 Temmuz’da Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapacağı zirve öncesinde bir grup ABD Kongresi üyesinin, iki yıl aradan sonra ilk defa Rusya’da resmi temaslarda bulunduğu bildirildi.

Kongre üyeleri, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

Lavrov, görüşme öncesinde yaptığı konuşmada, Kongre üyelerinin Rusya ziyaretinin parlamentolar arası ilişkilerin yeniden sağlanmasının sembolü olmasını ümit ettiğini söyledi.

LAVROV: ZAMANINDA BİR ZİYARET

Lavrov, Kongre üyelerinin Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Trump’ın 16 Temmuz’da Helsinki’de yapacağı zirve öncesinde Rusya’ya gelmesini "zamanında bir ziyaret" olarak nitelendirdi.

Heyet başkanı Alabama senatörü Richard Shelby de kısa süre sonra yapılacak Putin-Trump zirvesi için Rusya’da bulunduklarını belirterek, “İlişkilerimizin sıkıntılı olduğunu bilerek geldik ama ilişkiler daha iyi olabilir çünkü ortak çıkarlarımız var” ifadelerini kullandı.

ABD Kongre üyelerinden oluşan bir grup en son iki yıl önce Rusya’ya gelmişti.

Tamamı Trump'ın Cumhuriyetçi Partisi'nden oluşan heyetin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Kremlin'de görüşebileceği ifade edildi.

banner53
Yorumlar (0)
18
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?