banner15

Trump, Rusya ile gerginliğe mesafeli

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump, Beşar Esad'a saldırdıkları taktirde Rusya ile savaşacakları uyarısında bulunarak, Putin'den 'harika bir mektup aldığını' söyledi.

Trump, Rusya ile gerginliğe mesafeli

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump, dış politikada bir takım çelişkilerin olduğunu belirtti. Trump, Rusya'nın Esad'a destek verdiğini belirterek, İran'ın da bu ülkenin yanında yer aldığını ve Tahran'ın bölgede gittikçe güçlendiğini söyledi.

Trump Wall Street Journal'a verdiği röportajda, "Sen Suriye ile savaşıyorsun, Suriye IŞİD'le savaşıyor ve senin de IŞİD'den kurtulman gerek. Rusya şu anda tamamen Suriye'nin yanında. Senin başında bir de bizim yüzümüzden giderek güçlenen İran var. İran da Suriye'nin yanında. Şimdi biz Suriye'ye karşı isyancılara destek veriyoruz ama bu insanların kim olduğuna dair hiçbir fikrimiz yok." ifadesine vurgu yaptı.

"PUTİN'DEN MEKTUP ALDIM"

ABD Başkanı seçilen Donald Trump, seçimleri kazanması sonrası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den 'harika bir mektup aldığını' söyledi. Trump, Putin'le yakın zamanda bir telefon görüşmesi yapmayı planladığını da belirtti.

Wall Street Journal'a röportaj veren Trump, seçimleri kazandığının kesinleşmesi ardından Rus lider Putin'den ‘harika' bir mektup aldığını ifade etti. Trump, Putin'le yakında bir telefon görüşmesi yapmasının planlandığını da ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 14:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35