banner15

Trump: Rusya'nın Kırım işgalini herkes kabullensin

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Trump, Washington yönetimine, IŞİD ile mücadeleye katkı sağlayacaksa Rusya'nın Kırım'ı ilhakını kabullenmesi önerisinde bulundu.

Trump: Rusya'nın Kırım işgalini herkes kabullensin

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı iş adamı Donald Trump, Washington yönetimine, IŞİD ile mücadeleye katkı sağlayacaksa Rusya'nın Kırım'ı ilhakını kabullenmesi önerisinde bulundu.

"RUSYA'NIN KIRIM'I İHLAKINI KABULLENİN"

Trump, ABC'nin "This Week" programında yayınlanan söyleşisinde, Moskova yönetimiyle daha iyi ilişkileri ve IŞİD militanlarıyla mücadelede daha güçlü iş birliğini sağlayacaksa Rusya'nın Kırım'ı ilhakının kabul edilebileceğini söyledi.

"KIRIM HALKI RUSYA'YI TERCİH EDİYOR"

Donald Trump, Kırım halkının, Rusya'nın parçası olmayı tercih ettiğini savunarak, ABD yönetiminin, Rusya'nın Kırım'da yaptığı referandumların meşru bulmadığını ve bu referandumların adil bir ortamda yapıldığına inanmadığını kaydetti.

"ABD VE RUSYA'NIN IŞİD'LE MÜCADELESİ HARİKA OLUR"

Rusya ve ABD'nin IŞİD'e karşı ortak mücadele etmesinin "harika" olacağını ifade eden Trump, "Rusya ile iyi ilişkilere sahip olmak, kötü değil iyi bir şey" yorumunda bulundu.

Trump, söyleşide Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile herhangi bir ilişkisi bulunmadığını, Rus lider ile bir araya gelmediğini ya da telefon da görüşmediğini belirtti.

ABD YAPTIRIM UYGULUYOR

Rusya'nın iki yıl önce Kırım'ı ilhak etmesi üzerine bu ülkeye ekonomik yaptırımlar uygulamaya başlayan ABD, Kırım'ın Rusya'nın bir parçası olarak tanınmaması çağrısında bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 13:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35