banner15

Trump seçim zaferini Clinton'dan fazla çalışmasına bağladı

ABD'nin 45. Başkanı seçilen Trump, oyların yeniden sayılmasıyla zaferi kesinleşen Wisconsin eyaletinde seçmenlerine teşekkür konuşması yaptı

Trump seçim zaferini Clinton'dan fazla çalışmasına bağladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Wisconsin'a bağlı Milwaukee County'nin West Allis kentinde seçmenleriyle bir araya gelen ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, teşekkür konuşmasında, seçimi rakibi Demokrat Partili Hillary Clinton'dan daha çok çalışarak, içindeki enerjiyi sonuna kadar kullanarak kazandığını, bu süreçte eşi Melania'nın da kendisine destek verdiğini söyledi.

Cumhuriyetçi Partililerin yoğun ilgi gösterdiği West Allis'taki mitingden saatler önce destekçileri, eksi 15 derece soğuğa rağmen Trump'ın konuşacağı alanın dışında uzun kuyruklar oluşturdu.

Trump teşekkür konuşmasında ayrıca Dışişleri Bakanlığına aday gösterdiğini açıkladığı ExxonMobil CEO'su Rex Tillerson'dan övgüyle bahsetti ve Meksika sınırına duvar örme planını yeniden dile getirdi.

Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan'ın katıldığı West Allis'teki mitingde, Trump'ın Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğüne atadığı Cumhuriyetçi Parti Başkanı Wisconsinli Reince Priebus ve Beyaz Saray'da Baş Stratejist olarak görevlendirdiği Stephen Bannon da yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 13:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48