banner39

banner35

Trump'tan Sisi'ye: Nerede benim favori diktatörüm

ABD Başkanı Trump'ın Fransa'daki G-7 Zirvesi'nden Mısır Cumhurbaşkanı Sisi için "Nerede benim favori diktatörüm" dediği ortaya çıktı. Wall Street Journal'ın iddiasına göre, Trump'ın bu sorusunu Mısırlı yetkililer duydu ancak tepki veren çıkmadı.

Amerika 14.09.2019, 07:58 14.09.2019, 16:34
Trump'tan Sisi'ye: Nerede benim favori diktatörüm

Fransa'nın güneybatısındaki Biarritz kentinde geçtiğimiz ay 45'nci G7 Zirvesi gerçekleştirildi. Zirve kapsamında ABD, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, Japonya ve Kanada'nın liderleri bir araya geldi.

ABD Başkanı Donald Trump, G7 Zirvesi'nde çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi. ABD Başkanı Trump'ın görüştüğü lider arasında Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi de bulunuyordu. Trump ile Sisi'nin görüşmesine ilişkin çok ilginç bir iddia ortaya atıldı.

SALONDA SESSİZLİK OLDU

Wall Street Journal gazetesi, Trump'ın Amerikan ve Mısırlı yetkililerin de aralarında bulunduğu toplantı salonunda Sisi'ye yönelik yüksek sesle "Nerede benim favori diktatörüm" dediğini öne sürdü. Mısırlı yetkililerin de Trump'ın sözlerinin duyduğu ifade edildi.

Olaya tanık olan bir kişiye dayandırılan haberde, Mısırlı ekip tarafından bunun Trump'ın şakası olarak algılandığı ancak salonda yine de sessizliğin hakim olduğu yazıldı.

Ayrıca gazete, Mısır Cumhurbaşkanı'nın salonda bulunup bulunmadığı ya da sözleri duyup duymadığına ilişkin bir bilginin olmadığını aktardı.

Beyaz Saray ve Mısır'dan konuya ilişkin açıklama yapılmadı.

Kaynak: Haber7

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?