banner39

Trump ve Stoltenberg Ukrayna krizini ele aldı

ABD Başkanı Donald Trump ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yaptıkları görüşmede Rusya’nın saldırısına karşı koymanın barışçıl yollarını ele aldılar.

Amerika 06.02.2017, 11:35 06.02.2017, 11:35
Trump ve Stoltenberg Ukrayna krizini ele aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 5 Şubat Pazar günü telefonda görüştü. Görüşme esnasında Donald Trump ve Jens Stoltenberg, Ukrayna’daki durumu ve çatışmanın barışçıl yolla çözme olanaklarını ele aldı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Taraflar, Ukrayna sınırı boyunca uzanan çatışmanın barışçıl yolla çözme olanaklarını görüştü” denildi.

Rus saldırısı konusunun yanı sıra Donald Trump ve Jens Stoltenberg, Mayıs ayında yapılacak NATO ülkelerinin liderleri zirvesi konusunu ele aldı. Donald Trump, NATO’nun finanse edilmesi ve NATO’nun ABD ile koordinasyonu konularını görüşmek için zirveye katılmayı planladığını belirtti.

Kırım Haber Ajansı'nda Trump, NATO’nun uluslararası terör ile mücadeleye yeterli dikkat ayırmadığını ve dolayısıyla reformalara ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Daha önce ABD Başkanı Donald Trump’ın Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirilmişti. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Basın Servisi’nden yapılan açıklamada tarafların, iki ülke arasında stratejik ortaklığın geliştirilmesi konularını görüştüğü, iki liderin, Ukrayna 'nın doğusunda bulunan Donbas bölgesindeki krizin çözümü ve siyasi-diplomatik yollarla barışın sağlanması hakkında konuştukları kaydedildi.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?