banner39

Trump’ın damadı anılarını yazıyor

Kushner daha çok İsrail ve Arap devletleri arasındaki anlaşmalardan bahsedecek.

Amerika 13.03.2021, 01:13 17.03.2021, 16:25
Trump’ın damadı anılarını yazıyor

Donald Trump'ın damadı ve eski üst düzey danışmanı Jared Kushner'ın Beyaz Saray deneyimini kitaplaştıracağı belirtiliyor.

Reuters'ın bir kaynaktan aldığı bilgiye göre Kushner, kitabın büyük kısmında İsrail ile bir dizi Arap devleti arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için yaptığı anlaşmalara yoğunlaşacak.

Trump'ın görevden ayrılması öncesinde imzalanan İbrahim Anlaşmaları İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Sudan ve Fas arasında uzlaşı sağlamıştı.

Kushner'ın kitabında ayrıca hapishane reformu, ticaret anlaşmaları, Trump'ın azil soruşturması ve yönetimin koronavirüs pandemisine yanıtı da yer alacak.

ABD'nin Çin ilişkileri, 2016 seçimlerine Rus müdahalesine dair soruşturma, sınır krizi ve George Floyd'un ölümünü üzerine başlayan ırksal huzursuzluğa da değinilecek.

Reuters'ın kaynağı, Kushner'ın "hesaplaşmayı değil, tarihsel bağlam sunmayı ve okurların Trump Beyaz Sarayı'nda çalışmanın nasıl bir şey olduğunu anlamasına yardımcı olmayı amaçladığını" söylüyor.

En gergin ve önemli anların çoğunda odada bulunmasına karşın kamuoyu önünde gayet düşük bir profille perde arkasında kalmayı ve sınırlı medya erişimine izin vermeyi sürdüren, geniş kapsamlı portföye sahip birine ait ilginç bir bakış açısı olacak.

Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra eşi Ivanka Trump'la birlikte Miami, Florida'ya taşınan 40 yaşındaki Kushner'ın eski başkanın danışmanlığından ayrıldığı belirtiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?