banner15

Trump'ın ilk atamaları aşırı sağcılardan

Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlığa seçilen Cumhuriyetçi Partili Donald Trump, Beyaz Saray’da önemli görevlere atayacağı ilk isimleri açıklamaya başladı.

Trump'ın ilk atamaları aşırı sağcılardan

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de 8 yıl sonra yeniden iktidara gelen Cumhuriyetçiler'in kabinesi belli olmaya başladı. Trump, Beyaz Saray Genel Sekreterliği'ne ise Trump'ın kampanyasını yürüten 44 yaşındaki Reince Priebus'un getirdi. "Breitbart News" kurucusu olan Steve Bannon ise Beyaz Saray'ın baş stratejisyeni olarak görev yapacak.

Alınan bilgilere göre Trump, Özel Kalem Müdürlüğü için Cumhuriyetçi Ulusal Komitesi Başkanı Reince Priebus’u tercih etti. 44 yaşındaki Priebus, Kongre’nin alt kanadı Temsilciler Meclisi’ndeki etkinliğiyle biliniyor. Donald Trump’ın seçim kampanyasında tam destek göremediği partisindeki muhalifleri yanına çekmek için bu kararı aldığı yorumları yapılıyor.

Bir başka kilit rolü ise Stephen K. Bannon üstlenecek. Breitbart News editörü ve Trump’ın seçim kampanyası başkanı Bannon, Beyaz Saray’da Baş Stratejist olarak görev yapacak.

Muhafazakar "Breitbart News" kurucusu olan Steve Bannon, seçim kampanyasının son haftalarında Trump'ın verdiği mesajlarda etkili olan bir isim olarak öne çıkmıştı.. Trump seçim zaferini ilan etmek için sahneye çıktığında yanında olan isimlerden biri de Steve Bannon idi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 11:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35