Trump'tan protestoculara; 'profesyonel göstericiler'

ABD Başkanlığına seçilen Trump karşıtı gösteriler, ikinci gününde de ülke genelinde devam ederken, protestolara ilişkin ilk kez açıklama yapan Trump, "medya tarafından kışkırtılan profesyonel göstericiler" ifadesini kullandı

Trump'tan protestoculara; 'profesyonel göstericiler'

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump karşıtı gösterilerin ikinci gününde de binlerce kişi ülke genelinde sokaklara çıktı.

ABD'nin doğu yakasında New York başta olmak üzere Washington, Baltimore ve Philadelphia'da, batı yakasında Los Angeles, San Francisco ve Oakland kentlerinde, Trump karşıtı gösteriler yapıldı.

Polis ekipleri, "Benim başkanım değil." yazan pankartlar taşıyan göstericilerin toplandığı New York'taki Trump Tower ve Trump'ın Beyaz Saray'ın birkaç sokak yakınında açtığı otelin çevresinde güvenlik önlemlerini artırdı.

TRUMP'TAN İLK AÇIKLAMA

Protestolara ilişkin ilk kez açıklama yapan Donald Trump, Twitter hesabında, ülke genelindeki gösterileri "Adil değil." ifadesiyle değerlendirdi.

Trump, "Açık ve başarılı bir başkanlık seçimi yapıldı. Şimdi medya tarafından kışkırtılan profesyonel göstericiler protesto ediyor. Hiç adil değil." mesajını paylaştı.

Sosyal medyada da "Benim başkanım değil" (#NotMyPresident) etiketiyle düzenlenen kampanyalara çok sayıda destek mesajı gönderilmeye devam ediyor.

Kaynak AA

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 14:25
banner53
YORUM EKLE

banner39