banner15

Trump'tan Saddam Hüseyin'e övgü

ABD'de başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin muhtemel adayı Donald Trump, Irak'ın Saddam döneminde daha istikrarlı bir ülke olduğunu belirtti.

Trump'tan Saddam Hüseyin'e övgü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçiminde Cumhuriyetçilerin muhtemel adayı iş adamı Donald Trump, Irak'ın devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'i övdü.

Trump, Kuzey Carolina'nın Raleigh kentinde seçim kampanyası çerçevesinde yaptığı konuşmada, "Saddam Hüseyin kötü bir adamdı. Doğru mu?... Ama neyi iyi yapıyordu biliyor musunuz? Teröristleri öldürüyordu. Bu işi çok iyi yapıyordu" ifadesini kullandı.

Donald Trump, Irak'ın bugün "terörizmin Harvard'ı" haline geldiğini savundu.

Trump, daha önce de Saddam Hüseyin ve Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi gibi diktatörlerin hala iktidarda olmaları halinde dünyanın "yüzde 100 daha iyi bir yer" olacağını iddia etmişti.

NBC kanalının son olarak yayınladığı anket, Cumhuriyetçilerin yüzde 67'sinin, Trump'ı Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olarak görmek istediğini, adaylığıyla ilgili tartışmalar süren ünlü emlak milyarderinin seçmen nezdinde hala güçlü olduğunu ortaya koymuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 15:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35