banner39

Trump'tan Siyahilere: Kaybedecek neyiniz var, beni seçin!

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adaylarından Donald Trump siyahilerin yoğun yaşadığı Dimondale'da mitinge katıldı. Trump Afro-American vatandaşlarına "Paranız yok, işiniz de yok, gençlerin yüzde 58'i işsiz, kaybedecek neyiniz var.. Beni seçin.." sözleriyle oy istedi.

Amerika 20.08.2016, 14:26 20.08.2016, 15:07
Trump'tan Siyahilere: Kaybedecek neyiniz var, beni seçin!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, siyahi ABD vatandaşlarını kaybedecek neyiniz var ki, beni seçin dedi.

International Business Times'in haberine göre, son günlerde seçim söyleminde değişikliğe giden Trump siyahilerin oylarına talip oldu. Trump "Ben daha iyi bir gelecek isteyen her siyahi ABD vatandaşından bugün oy istiyorum." dedi. Trump ayrıca şu çağrıda bulundu: "Zaten yoksulluk içindesiniz, işiniz yok, gençlerin yarısından fazlası işsiz. Kaybedecek neyiniz var ki?" ifadelerine yer verdi.

Trump ayrıca, Demokrat partinin başarısız olduğu her bölgede siyahilere yatırım sözü de verdi.

TRUMP MİTİNG SÖYLEMİNİ DEĞİŞTİRİYOR

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adaylarından Donald Trump, Kuzey Californiya'da düzenlenen bir mitingde, söylediği sert ve yanlış cümleler için üzgün olduğunu söylemişti. Californiya'daki mitinginde Trump "İster inanın, ister inanmayın. Ben pişman oldum. Özellikle kişisel bir acı duydum." ifadelerine yer vermişti. Trump'ın bu sözleri miting sırasında büyük alkış almıştı.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?