banner39

Trump'tan Suriye politikasına eleştiri

Esad'ın devrilmesinden ziyade DEAŞ'a odaklanılması gerektiğini savunan Trump, muhaliflerin desteklenmesine de karşı çıktı

Amerika 13.11.2016, 09:24 13.11.2016, 10:10
Trump'tan Suriye politikasına eleştiri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD başkanlığına seçilen Donald Trump, ABD yönetiminin Suriye politikasını eleştirerek, "Kim oldukları konusunda hiçbir fikrimiz olmadan Suriye'ye karşı muhalifleri destekliyoruz." dedi.

Trump, Wall Street Journal gazetesine verdiği mülakatta dış politika ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Seçim kampanyası boyunca Obama yönetiminin Suriye politikasını eleştiren Trump, "Suriye konusunda birçok kişiden farklı düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ı devirmek yerine DEAŞ ile mücadeleye odaklanılması gerektiğini belirten Trump, "Suriye ile savaşılıyor, Suriye DEAŞ ile savaşıyor ve DEAŞ'tan kurtulmak gerekiyor. Rusya şimdi Suriye ile müttefik ve bizim sayemizde güçlenen İran da. Biz kim oldukları konusunda hiçbir fikrimiz olmadan Suriye'ye karşı muhalifleri destekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, ABD'nin Esad'a saldırması durumunda Rusya ile de savaşa girebileceğini ifade etti.

"İSRAİL-FİLİSTİN SORUNUNA ÇÖZÜM BULMAYI ÜMİT EDİYORUM"

İsrail ile Filistin arasındaki "bitmeyen bir savaş" olduğunu ifade eden Trump, "İki ülke arasındaki soruna çözüm bulmayı umut ediyorum. Nihai hedef, varılamayan anlaşmaya insanlık için çözüm getirmek isterim." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?