banner15

Trump'tan Suriye'de 300 Rus askerini öldürdüklerini itirafı iddiası

ABD Başkanı Trump’ın bir bağış etkinliğinde Suriye'de SDG ismini kullanan YPG/PKK kampına saldırı girişiminde bulunan bir gruba ABD’nin düzenlediği hava saldırılarını överken, “saldırıların 10 dakika sürdüğü ve bu süre içerisinde 100 ile 300 arasında Rus’un öldürüldüğünü” söylediği iddia edildi.

Trump'tan Suriye'de 300 Rus askerini öldürdüklerini itirafı iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump, şubat ayında Suriye'de Amerikan askerlerinin de bulunduğu PKK kampına saldıran Rusları vurduklarını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Zafer Komitesi'nin yardım gecesinde Suriye'deki bir operasyonun detaylarını ağzından kaçırdı. Esad rejimi destekçisi olarak niteledikleri Rus askerlerinin PKK kampına saldırdığını belirten Trump, hava saldırısı düzenlediklerini söyledi.

PİLOTU ÖVERKEN DETAYLARI İFŞA ETTİ

Şubat ayında Deyrizor’da ABD askerlerinin de bulunduğu SDG ismini kullanan YPG/PKK kampına saldırı girişiminde bulunan bir gruba, ABD’nin düzenlediği hava saldırılarına ilişkin detaylar gizli tutuluyor.

Amerikan medyasına konuşan ve etkinlikte bulunan bir kişi, Trump’ın saldırıya katılan bir F-18 tipi savaş uçağı pilotunun performansını överken, saldırının detaylarını ifşa ettiğini ortaya çıkarttı.

'100 İLE 300 ARASINDA RUS'UN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİASI'

Amerikan medyasına konuşan ve etkinlikte bulunan bir kişi, Trump’ın “hava saldırısının 10 dakika sürdüğü ve bu süre içerisinde 100 ile 300 arasında Rus’un öldürüldüğünü” söylediğini iddia etti.

Geçen hafta New York Times gazetesi ABD askerleri ile Esad rejimi yanlısı grup arasındaki çatışmaların dört saat sürdüğünü ve 300’e yakın rejim yanlısı milisin öldürüldüğünü iddia etmişti.

Saldırının detayları gizli olduğu için Amerikan yönetimi konuyla ilgili açıklama yapmayı reddetmişti.

Trump'ın, New York Lotte Palace’da düzenlenen etkinlikte ayrıca ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasına da değindiğini ve eski başkanların “krallar ve kraliçelerin lobi çabaları arasında kendilerinde elçiliği taşıma gücü bulamadığını” ancak kendisinin bunu başardığını anlattığı iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 10:16
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48