banner15

Trump'tan Venezuela'da tutuklu ABD vatandaşı için açıklama

ABD Başkanı Trump, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Venezuela'da iki yıldır tutuklu bulunan Amerikan vatandaşı Joshua Holt'un bugün serbest bırakılacağını belirtti.

Trump'tan Venezuela'da tutuklu ABD vatandaşı için açıklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'da iki yıldır tutuklu bulunan Amerikan vatandaşı Joshua Holt'un bugün serbest bırakılacağını duyurdu.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Trump, "Venezuela'da rehin tutulan Amerikalının serbest bırakılmasıyla ilgili müjde. Bu akşam (Washington) DC'ye inecek ve ailesiyle akşam saat 07.00'de Beyaz Saray'da olacak. Utah halkı mutlu olacak." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Utah eyaletinin Cumhuriyetçi Senatörü Orrin Hatch ise eski ABD Başkanı Barack Obama ve Başkan Donald Trump hükümetlerinin Holt'un serbest kalması için çalıştıklarını belirtti.

2 YIL ÖNCE GİTTİĞİ VENEZUELA'DA TUTUKLANMIŞTI 

Utah eyaletinden 26 yaşındaki Holt, 2016’da internetten tanıştığı kızla evlenmek üzere Venezuela’nın başkenti Caracas'a gitmiş ve kısa süre sonra silah depoladığı iddiasıyla tutuklanmıştı.

Holt, sosyal medya platformu Facebook'tan paylaştığı videoda ABD hükümetinden yardım istemiş ve "İki yıldır devletime yalvarıyorum, bir şeyler yaptıklarını söylüyorlar ancak iki yıldır buradayım." ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 19:22
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48