banner39

Trump’tan yargıya müdahale

ABD Başkanı Trump, Adalet bakanından Rusya soruşturmasının kapatılmasını istedi. Trump’ın talebi, ülkede ‘soruşturmayı engelleme’ tartışmalarını gündeme getirirken, ABD Başkanı’na kötü haber geldi. CNN kanalı, Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in ABD Başkanı’nı yüz yüze sorgulamak istediğini duyurdu.

Amerika 03.08.2018, 10:04 03.08.2018, 10:08
Trump’tan yargıya müdahale

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya soruşturmasıyla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında Adalet Bakanı’na soruşturmayı sonlandırma çağrısında bulundu. ABD Başkanı Trump, Twitter paylaşımında, “Bu berbat bir durum ve ülkemizi daha fazla lekelemeden önce Adalet Bakanı Jeff Sessions bu Uydurma Cadı Avı’nı derhal durdurmalı” ifadelerini kullandı. Trump’ın çağrısı ülkede ‘soruşturmayı engelleme’ tartışmalarını da yeniden gündeme getirdi.

TRUMP'UN SORUŞTURMAYI ENGELLEME GİRİŞİMİ

2016’daki ABD seçimlerine müdahale iddiası ve Rus hükümetiyle, Trump’ın seçim kampanyasının bir bağlantısı olup olmadığına dair soruşturmayı özel yetkili savcı Robert Mueller yürütürken, Mueller’in ekibinin de Trump’ın soruşturmayı engelleyip engellemediği yönünde bir soruşturma yürüttüğü ifade edildi. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ise Trump’ın tweetinin bir talimat olmadığını sadece kişisel görüş belirttiğini ifade etti. Trump’ın soruşturmayı durdurma çağrısı yaptığı Adalet Bakanı Sessions, geçtiğimiz yıl soruşturmadan kendi ismini çekmiş ve soruşturmayı idare görevini yardımcısı Rod Rosenstein’a bırakmıştı.
 

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?