banner39

Trump'tan yumuşama sinyalleri

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adaylarından Donald Trump, Kuzey Californiya'da düzenlenen bir mitingde, söylediği sert ve yanlış cümleler için üzgün olduğunu söyledi.

Amerika 19.08.2016, 12:00 19.08.2016, 12:02
Trump'tan yumuşama sinyalleri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adaylarından Donald Trump, seçim mitinglerinde bir ilke imza attı. Irkçı söylemlerle öne çıkan Trump, seçimler süresince kullandığı sert ve yanlış söylemler için üzgün olduğunu belirtti.

Worldbulletin'in haberine göre, Californiya'daki mitinginde Trump "İster inanın, ister inanmayın. Ben pişman oldum. Özellikle kişisel bir acı duydum." ifadelerine yer verdi. Trump'ın bu sözleri miting sırasında büyük alkış aldı.

TRUMP'TAN YENİ KAMPANYA DANIŞMANLARI

Trump, seçimin yapılacağı 8 Kasım'a üç aydan daha az bir süre kala seçim kampanyasının üst yönetiminde dün değişiklik yapmıştı. Cumhuriyetçi adayın kampanya yönetiminden yapılan açıklamada, önemli atamalara gidildiği duyurulmuştu.

Açıklamada, Trump'ın kampanya CEO'luğuna Cumhuriyetçi Parti yönetimi ve Hillary Clinton'u sert bir şekilde eleştiren Breitbart News'ün başkanı Bannon'u, kampanya müdürü olarak ise danışmanlarından Conway araştırma firmasının sahibi Kellyanne Conway'ı atadığı belirtilmişti.

New York Times tarafından "tutucu medya provokatörü" olarak anılan Bannon, kurucusu olduğu medya kuruluşu Breitbart News'te Trump'a destek veren yayınlarıyla biliniyor.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?