banner39

Trump'un yeni umudu Rus hacker'lar

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Trump, Rus 'hacker'lara Demokrat Parti'nin adayı Clinton'ın kayıp e-postlarını bulma çağrısı yaptı

Amerika 28.07.2016, 08:19 28.07.2016, 08:19
Trump'un yeni umudu Rus hacker'lar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı işadamı Donald Trump, Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton'un silinmiş elektronik postalarının geri getirilmesi için Rus internet korsanlarına çağrıda bulundu.

ABD Başkanlık yarışı gün geçtikçe hızlanırken, Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Trump, rakibi Clinton'a en fazla yüklendiği konulardan biri olan silinmiş e-postaları bugün de gündeme getirdi.

Hillary Clinton'un Demokrat Parti'nin başkan adaylığının resmileşmesinin ve ülkedeki Rus istihbaratının Demokratik Ulusal Komitesi'nin bilgisayar sunucularını 'hack'lediğine ilişkin haberlerin ardından açıklamada bulunan Trump, Rus internet korsanlarına Clinton'un kayıp e-postlarını bulma konusunda bir çağrı yaptı.

"E-POSTALARDAKİ SÖYLEDİKLERİ ŞEYLER ÇOK KORKUNÇ ŞEYLERDİ"

Trump, Florida'da düzenlediği basın toplantısında "Rusya, şayet dinliyorsanız. Umuyorum 30 bin kayıp e-postasını bulabilmeniz mümkün olacak. Bizim basın tarafından çok fazla ödüllendirilebileceğini düşünüyorum. Bakalım bu olacak mı. Bu güzel olacak." diye konuştu.

Trump açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Putin'e ne yapacağını söylemeyeceğim. Neden Putin'e ne yapacağını söyleyeyim? Bu Rusya veya Çin'le veya 'hack'leyen kimseyle ilgili değil. Bu e-postalardaki söyledikleri şeylerle ilgili. Onlar çok korkunç şeylerdi"

Trump twitter üzerinden yaptığı bu konudaki bir başka açıklamasında ise "Yasadışı şekilde silinmiş e-postlarını Rusya veya herhangi bir ülke veya kişi edinirse, belki FBI'yla paylaşması gerekir." ifadesini kullandı.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton'un bakanlığı sırasında kişisel e-posta hesabını kullanması, Bingazi saldırısından sonra Cumhuriyetçilerin kendisine yönelik en büyük eleştirilerden biri olarak öne çıkıyor.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?