banner15

W. Times yazarı Yasin el Kadı'dan özür diledi

Washington Times yazarı Daniel Pipes, IŞİD'i desteklemekle suçladığı Yasin el Kadı'dan özür diledi ve 18 Haziran tarihli yazısında dile getirdiği iddiaların asılsız olduğunu söyledi

W. Times yazarı Yasin el Kadı'dan özür diledi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Washington Post yazarı Daniel Pipes, Yasin el Kadı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)'i finansal olarak desteklediğini iddia ettiği yazısından dolayı özür diledi ve yazdıklarının asılsız olduğunu itiraf etti.

Yazının yayınlanmasının ardından Suudi Arabistanlı işadamı Yasin el Kadı'nın avukatları harekete geçti ve iddiaların asılsız olduğunu belirtti. Bunun üzerine Pipes, bugünkü köşe yazısında Yasin el Kadı'dan özür diledi.

Pipes yazısında şu ifadelere yer verdi, "IŞİD'e Türk Desteği başlıklı yazımda, Suudi işadamı Yasin El Kadı'nın IŞİD'le yakın ilişkileri olduğunu, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da IŞİD'i desteklediğini, Yasin el Kadı ile Erdoğan'ın IŞİD'e destek için üç defa bir araya geldiğini yazmıştım. Bunun üzerine Yasin el Kadı'nın avukatları beni bilgilendirdi ve Yasin el Kadı'nın IŞİD veya herhangi başka bir örgütle ilişkisi olmadığını ve finansal destek sağlamadığını belirttiler."

Pipes durumu anlattığı cümlelerinin ardından, "Bu suçlamalarımı hemen geri alıyorum ve hepsinin asılsız olduğunu kabul ediyorum. Sayın Kadı'dan da bunları yayınladığım için özür diliyorum." ifadelerini kullanarak hem kendisini yalanladı hem de Yasin el Kadı'dan özür diledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 17:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48