banner15

Washington'da 'IŞİD zirvesi'

IŞİD karşıtı koalisyona katılan ülkelerin ABD'deki büyükelçileri ve diplomatları, ABD Başkan Yardımcısı Biden ile Washington'da bir araya geldi.

Washington'da 'IŞİD zirvesi'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Paris, Beyrut, Bağdat gibi kentlerdeki saldırıların ardından IŞİD ile mücadeledeki çabaların artırılması amacıyla IŞİD karşıtı koalisyonda yer alan 65 ülkenin diplomatik temsilcileriyle Washington'da bir araya geldi. 

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bakanlıkta yapılan görüşmede, koalisyon ülkeleri terör saldırılarından sonra dayanışma içinde olduklarını ve IŞİD'i yenilgiye uğratmak amacıyla birlikte çalışacaklarına dair taahhütlerini bir kez daha ifade etti.

Biden ise IŞİD örgütünün gücününü azaltılması ve yok edilmesi için ABD'nin koalisyon ortaklarıyla çalışma konusundaki tereddütsüz taahhüdünü yineledi.

Açıklamada, "Toplantı, tüm koalisyon üyelerinin bu tehditle doğrudan yüzleşmek ve buna karşı birlik içinde durmak hakkında kararlılığını ortaya koydu. Koalisyon, IŞİD'in bölgeye ve küresel topluma getirdiği belanın sonlandırılması konusundaki kararlılık için birlik halindedir" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 07:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35