Zuckerberg İnstagram ve WhatsApp'ı Trump'a satmayacak

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya platformu Facebook'un Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg ile Beyaz Saray'da görüştü. Trump'ın Zuckerberg'e İntagram ve WhatsApp uygulamalarını kendisine satmasını istediği ve "hayır" cevabı aldığı iddia edildi

Amerika 20.09.2019, 09:25 20.09.2019, 09:44
Zuckerberg İnstagram ve WhatsApp'ı Trump'a satmayacak

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ile bugün Oval Ofis'te güzel bir toplantı yaptık." ifadesini kullandı.

Söz konusu paylaşımda Trump, Zuckerberg ile görüşme esnasında çekilen bir fotoğrafa da yer verdi.

Facebook'tan yapılan yazılı açıklamada ise "Mark, gelecekte yapılacak internet düzenlemesine ilişkin politikacıların endişelerini dinlemek ve kendileriyle konuşmak için Washington'da. Mark ayrıca Başkan Trump ile de bugün Beyaz Saray'da güzel ve yapıcı bir toplantı gerçekleştirdi." bilgisi paylaşıldı.

Başkan Trump, sıkça Facebook ve diğer sosyal medya platformlarını kendisine karşı siyasi ön yargıları beslemekle eleştiriyor.

Facebook'un en açık sözlü eleştirmenlerinden Senatör Josh Hawley, basına kapalı toplantı sonrası sosyal medya uygulaması Twitter'da yaptığı yorumda Zuckerberg'in İnstagram ve WhatsApp'ı satma teklifine hayır dediğini söyledi.

'WhatsApp ve Instagram Sat'

Senatör Hawley, “Facebook'un tarafsızlık, mahremiyet ve rekabet konularında ciddi olduğunu göstermek için iki şey yapması için ona meydan okudum” dedi.

"Kendini sansür konusunda bağımsız bir dış denetime teslim et. Her ikisine de hayır cevabını verdi, "dedi. 

Kaynak: AA, frenchweb.fr, www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?