banner39

Barış Pınarı Harekatı niçin yapılıyor? - Erhan Erken

Suriye’de neredeyse 8 yıldır iç savaş sürüyor ve bu yüzden o bölgeden 4 milyona yakın kişi Türkiye’ye göç etti. Bu konuda Türkiye’ye yapılan destek çok cüz’i. Üstelik Batılı ülkeler; göç edenleri aman Türkiye’den dışarı bırakmayın diye de yoğun baskı yapıyorlar..

Analiz 13.10.2019, 16:30 07.02.2020, 14:57
Barış Pınarı Harekatı niçin yapılıyor? - Erhan Erken

Otorite yokluğundan güney sınırlarımızın hemen dışını terörist guruplar işgal etmeye devam ediyor. Olay doğudan batıya doğru bir koridor şeklinde farklı bir devlet oluşturmaya doğru gidiyor. Üstelik oradaki Türkiye’ye düşmanca tavır almış gruplara ciddi bir silah ve mühimmat desteği de sağlanıyor.

Türkiye başta ABD olmak üzere o bölgeler ile yoğun olarak ilgilenen, oradaki teröristleri destekleyen ve o bölgede suni bir koridor oluşturmak isteyen devletlere diyor ki: Öncelikle bize düşmanca davrananlara silah yardımı yapmayın. İlave olarak, gelin Suriye içinde bize komşu alanlarda güvenli bir bölge oluşturalım. Orayı hep beraber imar edelim. Mültecilerin bir bölümü bu bölgelere geri dönsün. Bu teröristler buralardan uzaklaşsın. Bize tehdit olmaktan çıksınlar. Çünkü bunların bir uzantısı da yurt içinde huzurumuzu bozmaya çalışıyorlar.

Verilen cevap: Olmaz.
Türkiye ; Bu çalışmayı ben yapayım. Cevap yine Olmaz.. Bu durumda Laf bitiyor...
O zaman Türkiye kavlen ve fiilen şöyle diyor: Kusura bakmayın ben burada en az 30 km’lik bir hat oluşturmak için harekete geçiyorum. Ona göre sizler de pozisyon alın ki oradaki kuvvetlerinize bir zarar gelmesin..
Türkiye harekete geçince de hep bir ağızdan itiraz başlıyor. Üstüne üstlük Türkiye Kürtlerle savaşıyor, Suriye’yi işgal ediyor, masum insanları öldürüyor diye yaygara koparıyorlar.

Allah (cc)’dan niyazımız şudur:
Yaklaşık 900 km’lik sınırımızın ötesinde bir güvenlik koridoru oluşabilsin. Koridorun dışında bizim daha güneydeki kardeşlerimizle bağlantılarımızı sağlayan yollar olabildiğince açık ve işler durumda kalsın.
Aman, bölgedeki kardeş topluluklara bu esnada zarar gelmesin. Harekata katılan evlatlarımızın ayağına taş değmesin. Dünya devletlerine de feraset nasip etsin. Allah yardımcımız olsun...

Yorumlar (1)
Okuyucu 3 yıl önce
Amin.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?