banner15

10 bin kişiye iş müjdesi

Ankara Genç İş Adamları Derneği 1 yıl içinde 10 bin kişiyi istihdam edeceğini açıkladı.

10 bin kişiye iş müjdesi

Başbakan Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne istihdam çağrısına kulak veren Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) yönetimi, üyelerinin 1 yıl içinde 10 bin kişiyi istihdam edeceğini açıkladı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) yaptığı ''1 milyon 500 bin mensubu olan TOBB, 1 kişiyi yanında istihdam edecek olsa, 1 milyon 500 bin işsizin iş bulmasına vesile olabilir'' çağrısına Ankara Genç İş Adamları Derneği'nden (ANGİAD) cevap geldi.

ANGİAD Başkan Yardımcısı Teoman Türkoğlu yaptığı açıklamada, bünyelerinde Ankara merkezli 550 büyük ve orta ölçekli işletme sahibi üyeleri bulunduğunu, çağrıya uyarak bir yıl içinde 10 bin kişi istihdama kazandırmak istediklerini söyledi.

İç piyasada ve yatırımlardaki daralmanın işsizlik problemini büyüttüğünü anlatan Türkoğlu, son 1 yılda sanayi sektöründeki toplam istihdamda azalma yaşandığına dikkati çekti.

Türkoğlu, mevcut istihdamı koruyacak tedbirlerin yanı sıra, işsiz kalanlara ve toplumun en alt gelir düzeyindekilere yönelik desteklerin sunulması gerektiğini belirtti.

ANGİAD'ın üye sayısı ve firmaların işlem hacmi toplamı ile Türkiye;nin en büyük genç iş adamı derneği olduğunu ifade eden Türkoğlu, özellikle inşaat sektöründeki firmaları ile işsizlere umut kapısı olacaklarını dile getirdi.

ANGİAD VE ORTAK OLDUĞU İŞTİRAKLER 2010 YILI İÇİNDE 10 BİN İŞÇİ ALACAK

Türkoğlu, Türk sanayicisi ve işletmecisinin istihdam konusunda elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

''ANGİAD olarak meselelere her zaman siyaset üstü, ideolojilere bağlı olmadan yaklaştık. Bu soruna da ideolojik olarak bakmıyoruz. Sorun Türkiye;nin meselesi. Her yıl yüz binlerce genç yaşama atılıyor. Bu sayının önemli bir kısmı iş sahibi olamıyor. Okulunu bitiriyor, işe giremiyor. ANGİAD üyelerimizin firmaları ile ortak olduğu diğer iştiraklere 2010 yılı içinde 10 bin işçi alacağız.''

Kaynak: AA
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2010, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
rezil
rezil - 9 yıl Önce

çalışma saatlerini günde 14 saatten 16 saatten kanuni süre olan 8 saate indirin bakın işsizlik kalıyor mu. bu sıkıntıların hepsinin nedeni işverenlerin ahlaksızlıkları yüzünden. rezil patronlar yüzünden.

banner39

banner36

banner37

banner35