banner39

10 ülkeden yetimler İstanbul'a geliyor

4. Uluslararası Yetim Buluşması, İHH'nın organizatörlüğünde 17 Ekim'de İstanbul'da başlıyor.

Arşiv 08.10.2009, 12:50 08.10.2009, 16:37
10 ülkeden yetimler İstanbul'a geliyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İHH İnsani Yardım Vakfı, İstanbul'da 4. Uluslararası Yetim Buluşması'nı düzenliyor. 17 Ekim 2009 tarihinde Sütlüce Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek buluşmaya 10 ülkeden yetimler katılacak. Saat 19:00'da başlayacak buluşmaya sponsor aileler de katılacak.

Girişlerin ücretsiz olacağı programda yetimler, kendi ülkelerinin yerel folklorik gösterilerini sergileyecekler, ilahi ve ezgiler söyleyecekler. Yetimler kendi dillerinin yanı sıra bir Türkçe ezgi de okuyacaklar.Buluşmaya Lübnan, Filistin, Irak, Etiyopya, Sudan, Çeçenistan, Doğu Türkistan, Pakistan, Makedonya ve Türkiye'den yetimler katılacak.

Buluşmaya ayrıca yurt dışından ve yurt içinden sanatçılar katılarak sevilen şarkılarını yetimler için söyleyecekler. Türkiye'den Ömer Karaoğlu, Amerika'dan Tyson Amir ve Baraka Blue, Almanya'dan Ammar, Lübnan'dan Fırkat el Emjad buluşmaya katılacak.İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım "Bu buluşmalarla Türkiye ve Türkiye dışındaki yetim ve kimsesiz çocukların hem kendi sıkıntılarını hem de ülkelerindeki sıkıntılarını halkımızın gündemine getirmeyi ve ülkemizde yetimlilik olgusunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Sadece Irak'ta 5 milyon yetimin olduğunu düşünürsek önümüzde önemli bir problem olduğunu görüyoruz. Özellikle savaşların, işgallerin yaşandığı ülkelerde yüzlerce yetim çocuk, organ mafyaları ve insan tacirlerinin eline düşebiliyor. Bu yetimleri korumaya alarak, sağlıklı ve güvenli ortamlarda yetişmeleri için çabalıyoruz. Bizim hedefimiz yüz binlerce yetime ulaşmak. Bunun için yetimlere sponsor aile sistemini başlattık. Yurt içi ve yurt dışında sponsor aile sistemi ile sürekli bakmakta olduğumuz yetim sayısı 15 bine ulaştı. Bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?