banner39

102 yaşındaki kadın ilk kez umre sevinci yaşadı-FOTO

Endonezya'da 102 yaşında ilk defa Umre yolcusu olan Hajerah teyze görenleri hayrete düşürdü.

Arşiv 21.04.2010, 12:08 21.04.2010, 12:08
102 yaşındaki kadın ilk kez umre sevinci yaşadı-FOTO

Endonezya'nın başkenti Cakarta'daki havaalanında Umre kafilesi arasında dikkat çeken Hajerah, görenlerin ilgi odağı oldu. 

hacire.jpg
 
 Maddi imkânsızlıklar dolayısı ile bugüne kadar Hac ve Umre'ye gidemeyen 102 yaşındaki Endonezyalı kadın Cakarta havaalanında bulunanların ilgisini çekti. Bu yaşına kadar kutsal topraklara gidemeyen Hajerah akrabalarına, "Ölmeden önce oraları görmek istiyorum." diyordu. Endonezyalı kadının isteği karşısında dayanamayan yeğenleri topladıkları para ile Umre'ye göndermeye karar vermiş. İlerlemiş yaşına rağmen Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) sevgisi ile Umre yolculuğuna çıkan Hajerah teyze, giydiği elbiseleri ve heyecanı ile adeta çocuklar gibi neşeli gözüküyordu.

hacire2.jpg

Havaalanında kutsal topraklara ziyaret öncesi Cihan'a konuşan Hajerah, daha önce hiç Hacca gitmediğini söylüyor.

hacire3.jpg

Hajerah'ın yeğeni Hadi Cahyadi de teyzelerinin bu zamana kadar kutsal topraklara gitmediğini söleyerek, "Ben birkaç kez gittim. Niyetimizde eğer maddi olarak gücümüz yeterse halamızı da götürecektik. İlk kez gidiyor. Bir çocuğu da var grupta. Allaha şükürler olsun ki, ikisini de beraber bizimle umreye götürüyoruz." diye konuşuyor.

Kaynak: Cihan

 
 

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?