13. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi

13. İktisat Öğrencileri Kongresi'nde "Dünyada ve Türkiye'de İşsizlik" masaya yatırılıyor.

13. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi


Dünya Bülteni / Zehra Gülle

Ege  Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 12- 14 Mayıs 2010 tarihlerinde  13. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresini gerçekleştiriyor.

Bu yıl onüçüncüsü düzenlenen İktisat Öğrencileri Kongresinin teması “Dünyada ve Türkiye’de İşsizlik” olarak belirlenmiş. Kongre; sürekli değişen iktisadi olayların izleyiciliğinden çıkarak, öğrenme ve paylaşma süreçlerine herkesin müdahil olacağı bir zeminde sorulara cevaplar aramak, yeni sorular sormak ve bu çerçevede, konuyla ilgili fikir alışverişinde bulunmak, çözüm önerileri getirmek amacıyla düzenleniyor.

13. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’ne yurtiçi ve yurtdışından tüm üniversite öğrencileri, kamu ve özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğretim üyeleri katılabilir.

Kongrede; Dünyada İşsizlik, Genç İşsizliği,Kriz ve İşsizlik, İşsizliğin Sosyo-Ekonomik Boyutları, İstihdam Politikaları, İşgücü Piyasaları…gibi konu başlıkları ele alınıyor. Kongrede ayrıca Dünyada ve Türkiye’de İşsizlik Paneli ile İşsizlik:Katkılar ve Öneriler forumu düzenleniyor.

Bu sene kongrede akademik tartışma ortamını daha geniş bir platforma taşımak amacıyla yüksek lisans ve doktora öğrencileri için de ayrıca bir oturum düzenlenmiş. Dili Türkçe ve İngilizce olan kongerede, sunum yapan yüksek lisans ve doktora öğrencileri arasından seçilecek bir kişiye “Genç İktisatçı Ödülü” verilecek.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 21:52
banner53
YORUM EKLE

banner39