banner39

14 ülkeye uçak seferleri iptal

Türkiye'den 14 Avrupa ülkesine uçak seferleri iptal edildi.

Arşiv 16.04.2010, 15:10 16.04.2010, 15:45
14 ülkeye uçak seferleri iptal

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İzlanda'daki yanardağ patlaması sonucu 14 Avrupa ülkesinin hava sahasını trafiğe kapatması üzerine İstanbul'dan bu ülkelere yapılacak çok sayıda uçak seferi karşılıklı iptal edildi. Alınan bilgiye göre, İzlanda'daki yanardağın patlaması sonucu ortaya çıkan kül bulutları nedeniyle İngiltere, İrlanda, Norveç, İzlanda, İskoçya, Finlandiya, İsveç, Letonya, Danimarka, Hollanda, Belçika, Polonya, Almanya ve Fransa, hava sahalarını trafiğe kapattı.

Türk Hava Yolları (THY) ve diğer hava yolu şirketlerinin İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan bu ülkelere yapılacak uçak seferleri de karşılıklı iptal edildi. THY'nin bugün çıkılması planlanan Köln, Londra, Amsterdam, Brüksel, Paris, Stockholm, Helsinki, Birmingham, Kopenhag, Hamburg, Göteburg, Frankfurt, Berlin, Varşova, Düsseldorf, Münih, Stuttgart, Dublin, Nürnberg, Riga ve Hannover seferleri karşılıklı gerçekleştirilemedi. Diğer hava yolu şirketlerinin İstanbul'dan bu kentlere yapılacak seferleri de iptal oldu.

Bu arada, 14 ülkenin hava sahasını trafiğe kapatmasının ardı ndan bu ülkelere gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen çok sayıda yolcunun bekleyişi sürüyor. Uçuş iptallerinin öğrenilmesinin ardından özellikle transit yolcular otellere yerleştiriliyor. Uçamayan yolcuların otel rezervasyonları için uzun kuyruklar oluşturduğu gözleniyor.
Öte yandan, Atatürk Havalimanı'nda bekleyişlerini sürdüren yolcular, oturarak, banklarda ve yerlerde yatarak vakit geçiriyor.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?