banner39

14 yaşındaki bilgisayar delisi mucit oldu

Hollanda'da yaşayan Yıldırım ailesinin gururu olan Süleyman Yıldırım,14 yaşına kadar 14 bilgisayarı bozarak, sonunda bir başarıya imza attı.

Arşiv 25.08.2007, 07:24 25.08.2007, 10:30
14 yaşındaki bilgisayar delisi mucit oldu

Hollanda basınında "Bilgisayar delisi Türk genci" olarak yer alan Süleyman için babası Mevlüt Yıldırım, oğlunun arkasında olduğunu, maddi ve manevi desteğini her zaman sunacağını belirterek, onun kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Süleyman'ın yeni buluşu sayesinde bilgisayar kullanıcısının çalışma anında gelen telefonları eline almaksızın cevaplayabiliyor olması, çalışmasını aksatmadan devam ettirmesi sağlanıyor. Süleyman'ın bilgisayara ilave ettiği küçük ek bir parça ile Blue tooth aracılığıyla devreye girerek, çalışan yeni iletişim sisteminin daha da geliştirileceği yönünde yaptığı açıklaması,ileriki günlerde Yıldırım'ın yeni buluşlara yöneleceğinin de bir müjdecisi olarak görüldü. Yıldırım aynı cihaz sayesinde bilgisayara

sadece isimle komut vererek, istediği kişiyi arayabildiğini, eline telefonu almadan görüşmesini tamamladığını da söylüyor.

Baba Mevlüt Yıldırım "Oğlum bir gün bana okulu bırakacağım dediğinde çok üzülmüştüm. 'Okulu bırakırsan gel benim işyerimde bana yardımcı olarak çalış' dediğimi hatırlıyorum. 3 gün süren işçiliğin ardından işi zor bulan oğlum Süleyman'ın yeniden okula dönüş yapmasıyla bu başarısının sırrı ortaya çıkmış oldu" şeklinde konuştu.

Çalışma odasını boydan boya başarı belgeleriyle dolduran Süleyman, yeni buluşlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirtirken, ser verdi, sır vermedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?