155 yolculu uçak düştü

Brezilya yolcu uçağının Mato Grosso eyaleti üzerinde bir yerde düştüğü belirtildi.

155 yolculu uçak düştü
Brezilya'nın Gol Havayolları'na ait, 155 kişi taşıyan bir yolcu uçağı, Amazon bölgesinde küçük bir uçakla çarpışmasının ardından radardan kayboldu. Uçağı arama çalışmaları sürüyor.

Başkent Brasilia'ya gitmek üzere Manaus'dan hareket eden uçak, Para eyaletinin Serra de Caximbo bölgesi yakınlarında, Legacy tipi küçük bir uçakla çarpıştı.

Brezilya havaalanları idaresi Infraero'nun Başkanı Jose Carlos Pereira, uçağın çarpıştığı küçük uçağın kanadının zarar gördüğünü ve yere inmeyi başardığını söyledi.

Pereira, hava kuvvetlerinin ormanlık bölgede uçağı aradığını, bölgedeki bir çiftçinin büyük bir uçağı alçaktan uçarken gördüğünü söylediğini belirtti.

Brezilya Sivil Havacılık İdaresi de uçakla son bağlantının Sao Felix do Xingu kasabası üzerindeyken kurulduğunu belirtti.

Yolcu uçağının ülkenin orta kesimlerindeki Mato Grosso eyaleti üzerinde bir yerde düştüğü iddia ediliyor. Eyaletin Peixoto de Azevedo kasabasının Belediye Başkanı Valter Mioto, kendisine gelen bilgilere göre uçağın Jarine çiftliği üzerinde düştüğünü söyledi.

Mioto, bölgedeki hastanelerinin yaralıları kabul etmeye hazır olduğunu bildirirken, Belediye Başkanı'nın iddiası henüz diğer yetkililer tarafından doğrulanmadı.

Boeing 737-800 tipindeki uçakta 149 yolcu, 6 mürettebat toplam 155 kişi bulunuyor.

Uçağın kaybolduğu haberinin duyulmasının ardından başkent Brasilia'daki havaalanına gelen yolcu yakınları bekleyişte.

Düşük taşıma ücreti politikasıyla birkaç yıl içinde hızla büyüyen ve Brezilya'nın iki numaralı havayolu şirketi haline gelen Gol, komşu ülkelere de uçuşlar düzenliyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39