19 yaşındaki Furkan'ın başına dört kurşun sıkılmış-FOTO

Adli Tıp raporuna göre, filoya Kayseri'den katılan 19 yaşındaki Furkan'ın kafasında dört, göğsünde bir kurşun çıktı.

19 yaşındaki Furkan'ın başına dört kurşun sıkılmış-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırısında hayatını kaybeden 9 kişinin cenazesi Adli Tıp Kurumundan alındı.Uçakla, dün gece Türkiye’ye getirilen cenazeler Adli Tıp Kurumundan alınarak, Gasilhane’ye götürüldü.

furkan.jpg

İHH İnsani Yardım Vakfı Kayseri Yetkilisi Ömer Yağmur, gazetecilere yaptığı açıklamada, ölenler arasında bulunan 19 yaşındaki Furkan Doğan’ın, Kayseri Fen Lisesi mezunu olduğunu belirtti.

furkan3.jpg

Amerikan pasaportu sahibi olan Doğan’ın, Türk vatandaşı olduğunu aktaran Yağmur, Doğan’ın kafasında 5 kurşun tespit edildiğini, kurşunlardan 4’ünün başına, 1’inin de göğsüne isabet ettiğini söyledi.

furkan2.jpg

(Fotoğraflar: Kayseri Kenthaber)

Filistin için gönüllü yardım amacıyla yola çıkan Furkan'ın gazi olarak dönmesini beklediklerini aktaran kardeşi Mustafa Doğan, "Kardeşim çok temiz ve güler yüzlü birisiydi. Kendisiyle en son Antalya'da gemiye binerken telefonla görüştük. Buradan giderken de vedalaşmıştık. Kendisinin bu şekilde geri döneceğini beklemiyorduk. Ama şehit olduğu haberini aldığımızda üzülmedik. Çünkü kardeşimiz peygamberlerden sonra en yüksek mertebe olan şehitlik mertebesine ulaştı. Hepimiz onun için duacıyız." dedi. Mustafa Doğan, kardeşinin yardımsever olduğunu ifade ederek, sürekli Filistin ve Gazze'de yaşayan insanların sıkıntılarıyla dertlendiğini belirtti. Ağabeyi, kardeşinin gemidekilerle yaptığı son görüşmeyi de hatırlatarak, "Gemide yolculuk yaparken herkesin geri dönebilir miyiz gibi söylemleri olmuş. 'Bu sırada kardeşim 'biz buraya insanlar için yardım getirdik, geri dönmeyi mi düşünüyorsunuz' şeklinde söylemleri olmuş. Demek ki kendisinin de içine şehit olacağı doğmuş." ifadelerini kullandı.

Doğan’a yakın mesafeden ve yukarıdan ateş edildiği kaydedildi, akşam 18.30’da cenazenin Kayseri’ye gönderileceğini bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 13:37
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayram erdoğan
bayram erdoğan - 11 yıl Önce

Unutmayacagız Furkan seni Kayseri İHH olarak kalbimizdesin...

YORUMCU!
YORUMCU! - 11 yıl Önce

Bir tarafta;
Genç iken şehid olmak....
Cennete sualsiz girmek.
Ana babasına şefaat etme imkanına sahip olmak....
Diğer tarafta;
Kalp mahzun olur göz yaşarır.
Katil teröristlere lanet olsun.Şehidimize ve yakınlarına da selam olsun.
Metanetler niyazımızla...

Suleyman Olgen
Suleyman Olgen - 11 yıl Önce

Allah rahmet eylesin guzel insan, yuce rabbim sana sehitlik mertebesine kavustursun insallah..bizede senin gibi cesaret versin.amin

enes günaslan
enes günaslan - 11 yıl Önce

rabbim şehadetini kabul etsin furkan. tarihin kalbi olmayı 19 yaşında rabbim sana nasip etti..ne mubarek bir şeref..

İsmail
İsmail - 11 yıl Önce

Allah cc rahmet ve mağfiret eylesin genç fidan. Şahadetin bizlere yol olur inşaallah.

ibrahim
ibrahim - 11 yıl Önce

Kararlı,imanlı fedailer Rabbimiz adanmışlığınızı kabul buyursun.

merve öztürk
merve öztürk - 11 yıl Önce

Rabbim şehidliğini kabul etsin inşallah.Ne kadar da güzel bir şehidsin biz sana bakmaya kıyamadık.Biz şahidiz,senin bedenine saplanan kurşunlar şahid Rabbim bizim şahidliğimizi de kabul etsin mekanın cennet oradaki komşularında şehitlerin en güzeli Hz. Hamza olsun.
Türk halkı seni unutmayacak...

gizem
gizem - 10 yıl Önce

mekanı cennet olsun sen ailesine ve yakınlarına yardımcı ol yarabim


banner39