banner39

1915 olaylarına ilişkin iddia Knesset'te

İsrail parlamentosu 1915 olaylarıyla ile ilgili iddiaları görüşmeyi kabul etti.

Arşiv 26.03.2008, 21:26 27.03.2008, 12:16
1915 olaylarına ilişkin iddia Knesset'te

İsrail parlamentosu (Knesset) ilk kez 1915 olaylarıyla ile ilgili iddiaları görüşmeye hazırlanıyor.
Knesset, bugünkü oturumunda oy birliği ile konunun ele alınması kararını aldı.

İsrail Parlamentosu, İsrail'in sol kanat partilerinden Meretz'in yeni Başkanı Haim Oron tarafından bu konuda verilen öneriyi 12 oyla kabul ederek benimsedi. Hükümet de öneriye karşı çıkmadı.

Knesset meclis komisyonunun, konuyu Meretz'in yeni Başkanı Oron'un talep ettiği üzere bir kez de Eğitim Komisyonu'nda ya da Yisrael Beiteniu (İsrail Evimiz) partisi milletvekili üyesi Yosef Şagal'ın önerisiyle, parlamentonun Dışilişkiler ve Savunma Komisyonu'nda görüşülmesi için karar vereceği belirtildi. Dışilişkiler ve Savunma Komisyonu'nda görüşülmeler genellikle gizli yapılıyor.

Haim Oron, 1915 olaylarıyla ilgili iddialar konusundaki önerisini her yıl 24 Nisan öncesi gündeme getirdiğini hatırlattı. Ancak, bugüne dek öneriler görüşülmemişti.

Kaynak : AA

Yorumlar (1)
Nasan Dayıoğlu 15 yıl önce
Gözümüz aydın bir oğlumuz daha oldu.Her yıl Nisan ayı geldiğinde ABD.deki erm.lobileri ayaklanır tasarı tems.meclisinde kabul edilir.Bu arada bizden gizli veya açık birşeyler alınır.Korkmayın kongreden geçmez geçse bile başkan imzalanmaz diye teselli edilirdik.Şimdi aynı oyunu siyonist işgalci devlet oynayacak.Eh bizde bu ense oldukça daha çooook şaplak yeriz.Allah c.c.sonumuzu hayreyleye.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?