banner15

2 bin 500 İnternet Sitesi 'Hack'lendi

İnternet korsanları, İslam dünyasını rahatsız eden karikatürleri protesto etmek ve tehdit mesajları göndermek için Danimarka’nın yaklaşık 1000 internet sitesini "hackledi".

2 bin 500 İnternet Sitesi 'Hack'lendi

İnternet sitelerine yönelik saldırıları izleyen Zone-H adlı sitenin açıklamasına göre, Danimarka içinde 900’den fazla site saldırıya uğradı. Batı ülkelerinden 1600’e yakın site de internet korsanlarından nasibini aldı. Zone-H, İslami ülkelerden birçok internet korsanının örgütlendiğini, böylelikle saldırıların daha etkili olduğunu bildirdi.

“Hacklenen” bir sitede yanlış İngilizce imlasıyla “Danimarkalılar, öldünüz” diye bir yazı görülürken, fotoğrafçı Thomas Jorgensen’in internet sayfasının da “hacklenen” siteler arasında yer aldığı kaydedildi.

Jorgensen’in internet sayfasını açınca Danimarka Bayrağı renklerine boyanmış bir kadın mankenin boynundan asılmış fotoğrafının belirdiği kaydedildi. Jorgensen, durumu polise bildirmek zorunda kaldığını söyledi.

Bir başka siteye ise “Allahu Ekber, Cihad yolumuzdur” şeklinde Arapça ve İngilizce mesaj bırakıldığı kaydedildi. Zone-H tarafından listelenen “hackli” siteler arasında Danimarka hükümet siteleri ve karikatürlerin yayınlandığı Jyllands-Posten gazetesinin internet sitesinin olmadığı belirtildi.

Kaynak: NTVMSNBC

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48