banner39

2 İP yöneticisi ve Ulusal Kanal temsilcisi tutuklandı

İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem ile Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek ve Ulusal Kanal'dan Hayati Özcan tutuklandı.

Arşiv 30.03.2008, 11:10 31.03.2008, 11:30
2 İP yöneticisi ve Ulusal Kanal temsilcisi tutuklandı

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem, İşçi Partisi Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek ve Ulusal Kanal İzmir Temsilcisi Hayati Özcan tutuklandı.

İP Genel Sekreteri Nusret Senem, İP Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek ve Ulusal Kanal İzmir temsilcisi Hayati Özcan, sabah sevkedildikleri Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulandı.

Savcı Öz, bu kişileri tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk etti.

ERGENEKON SORUŞTURMASI

12 Haziran 2007 tarihinde, İstanbul Ümraniye'de Çakmak mahallesi Güngör sokaktaki bir gecekonduda 27 adet el bombası ve TNT kalıpları ile fünyelerin ele geçirilmesinin ardından açığa çıkartıldığı belirtilen "Ergenekon çetesi" ile ilgili soruşturma, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca sürdürülüyor.

Soruşturma, Susurluk hükümlülerine, Danıştay saldırısına, Cumhuriyet gazetesine ve emekli generallere kadar uzandı.

Soruşturma kapsamında şu ana kadar aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Susurluk davası" hükümlüsü Sami Hoştan, avukat Kemal Kerinçsiz, emekli subay ve astsubaylar, avukat ve gazeteci-yazarlar ile doçentlerin de bulunduğu 44 kişi tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?