banner39

20 bin öğretmen atandı-Tıkla Öğren

20 bin öğretmenin ataması, Başbakan'ın katıldığı kura çekimiyle gerçekleştirildi.

Arşiv 22.08.2007, 12:47 23.08.2007, 08:25
20 bin öğretmen atandı-Tıkla ÖğrenMilli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan 10 bini kadrolu, 10 bini sözleşmeli 20 bin öğretmenin ataması, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı kura çekimi ile gerçekleştirildi.

MEB'in internet sitesi aşırı yoğunluktan dolayı zaman zaman sorun yaşayabiliyor.

- Kura çekimine geçildi. Başbakan, salonda bulunan öğretmen adayları ile birlikte atamaları gerçekleştirdi.

- Ben bu duygu düşüncelerle sözlerime son verirken atamasını gerçekleştireceğimiz 20 bin arkadaşımızın ya Allah ya Bismillah diyerek gideceği yerlerin hayırlı olmasını diliyorum.

- Yeni dönemde eğitim en öncelikli hizmet alanımız olacaktır.

- İşte Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarma hedefini gerçekleştirecek bir nesil hazırlayacaksınız.

- Demokrasinin tüm kurum ve kuruluşlarının yetiştirilmesinde eğitim en birinci öneme sahiptir. Gelişmiş bir demokrasi sizlerin ellerinde sizlerin dersliklerinde yetişecektir.

- Hiç kuşkusuz eğitimle ekonomi arasında bir işbirliği mevcut. Fakat eğitim sadece ekonomik kaygılar gözetilerek yapılamaz.

- 20 bin öğretmenimizin bu mesleğe sadece bir ekmek kapısı, bir iş imkanı olarak bakmadıklarına inanıyorum. Yarın sınıflarımızda hitap edeceğiniz öğrenciler Türkiye'nin yarınları... Sizlerin gözlerindeki ışık çocukların yarınlarını oluşturacak. Öğrencilerimizi yetiştirirken sizler de kendinizi geliştireceksiniz. Biz devleti, yönetirken eksiklerimizi görüyor, her gün kendimizi değiştiriyoruz, geliştiriyoruz. Gerçek manada eğitim süreciniz, öğretmenliğe adım attığınız şu an başlıyor. Asıl pratik yaşam şimdi başlayacak. Durduğunuz noktada kalırsanız inanın öğrencilerinizin gerisine düşebilirsiniz.

- Kamu atamalarında kadroların % 50 sini eğitime ayırdık. Neden çünkü çok büyük açığımız var. Bir tarafta okullar yapıyoruz kolay değil 110 bin derslik sığdırdık bu döneme. Yeni dönemde Milli Eğitim Bakanlığı TOKİ ile anlaşarak okul açığını kapatacak.

- Birazdan 20 bin öğretmen kendisinin nereye atandığını görecek. Hiçbir milletvekili arkadaşım benim filancamı şuraya yerleştirin diyemez. Bunun karşısında duracak ilk kişi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır.

- 270 bini aşkın atamalar yaptık, bugünkü atamalarla bu sayı 290 bine ulaşıyor.

- Bizim inancımız eğitimin siyasallaşmasının en büyük tehlike olduğudur. Eskiden öğretmen, doktor ve hemşire atamaları eleştirilere neden olurdu. Bizim dönemimizde atamalar bilgisayarla, hakkaniyetle gerçekleşiyor. Hamili kart yakınımdır ifadesi artık tarihte kaldı. Bunu yapanlar şimdi bize çamur atmaya çalışıyor. Ama güneş balçıkla sıvanmaz.

- Eğitimde değişme ve gelişmeye direnmek hayatın kendisine direnmek anlamına gelir.

- Meslek liselerinin eğitim sitemimiz ve iş hayatı içindeki konumu hayati önem almıştır. Meslek liselerinin geliştirilmesi şarttır.

- Nereye gitsek bize eleman sıkıntısından yakınıyorlar, biz nitelikli eleman istiyoruz niteliksiz elemana doyduk diyorlar. Yetişmiş işgücünde, yetişmiş ara elemanda sıkıntımız var. Şirketler ne iş olsa yaparım tarzı eleman istemiyorlar.

- Rekabet ortamında ayakta kalabilmek için donanımlı, eğitimli, tecrübeli bir nesil yetiştirmek zorundayız.

- Hiç kuşkusuz bu genç nüfus ülke olarak bizim en önemli zenginliğimiz. Bu yüzden dinamik, yenilikçi, yaygın ve modern bir eğitim sistemine sahip olmamız gerekiyor. Çok donanımlı gençler, özellikle becerikli gençler yetiştirmemiz, zekayı ilmik ilmik işleyip azami olarak ortaya çıkarmamız gerekiyor.

- Şimdiden ataması yapılacak her öğretmenimizin bu kutsal görevinin hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum.

- Birazdan yapılacak kura ile birlikte 20000 kardeşim birer eğitim neferi olarak yerini alacak.

- Kuraya katılacak tüm kardeşlerime başarılar diliyorum.

Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen kura çekim töreni başladı. Erdoğan, kura çekiminden önce bir konuşma yaptı.

ATAMAYLA İLGİLİ SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?