banner15

2020 yılının dergisi çıktı

Alman Bertelsmann Vakfı, 2020 yılında Avrupa’da yaşanacağı hayal edilen olaylarla ilgili haberlerin yer aldığı bir dergi yayımladı.

2020 yılının dergisi çıktı

"Yirmi - 2020 - Yirmi" başlığıyla yayımlanan dergide, Antwerpen kentinde sözde sosyolog olarak görev yapan Henk de Kuip’in Türkiye’nin AB üyeliğiyle ilgili olarak şunları söylediği belirtildi:

"Türkiye’nin AB üyeliğine karşı 2009 yılı sonunda oluşan olumsuz hava nedeniyle, o zaman ki hükümet üyelik müzakerelerini yarıda kesmişti. Aniden inanılmaz bir şey oldu. Medyanın baskısından uzak bir şekilde bizimle Türkler arasında gizlice güçlü bir yakınlaşma oldu.

Türkiye Schengen sözleşmesine dahil edildi, serbest ticaret başladı ve karşılıklı sınır kontrolleri kaldırıldı. Ve iki yıl önce üyelik müzakerelerine yeniden başlandı. O zamandan bu yana kamuoyunun tepkisi kalmadı." Haberin alt başlığında da, "Romanya ve Bulgaristan’ın AB’ye üye olduğu 2007 yılında karamsar insanlar, AB’nin genişleyerek kendi mezarını kazdığını düşünüyorlardı. O zamanlar Arnavutluk ve Fas’ı düşünemezlerdi bile" ifadeleri yer aldı.

Dergide "Go, Sibel, go" başlığıyla verilen diğer bir haberde, sözde Sosyol Demokrat Partili (SPD) Sibel Güney’in Duisburg kentinin Büyükşehir Belediye Başkanı olması anlatıldı.

Haberde, Duisburg’taki Almanların oranının büyük ölçüde azaldığı, yabancıların oranının ise fazlaca arttığı belirtilerek, Güney’in 2014 yılında yapılan yerel seçimlerden sonra Almanya’da ilk yabancı kökenli kadın belediye başkanı olduğu ifade edildi.

Güney’in sözde, "Ben özel biri değilim. Amsterdam, Sheffield ya da Nantes kentlerinde de belediye başkanları Müslüman. Tüm bu kentlerde güçlü İslami cemaatler var" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Almanya’da 9 eyalette 3 yıl önce Paskalya tatilinin iptal edildiği ve bunun yerine Hz. Muhammed’in doğum gününün tatil ilan edildiği ve bu tatil gününde Hristiyanların da çalışmadığı belirtilen hayali haberde, Duisburg’ta 60 cami bulunduğu ve Güney’in "İslamiyet günümüzde Alman kültürünün bir parçası. CDU’nun (Hristiyan Demokrat Birlik Partisi), Türk kökenli bir genel başkana sahip olmasından bu yana yabancılarla ilgili daha az önyargı duyuyorum" şeklinde konuştuğu ifade edildi.

 "Duisburg - Kültürler Şehri" yazılı sarı bir tabelanın fotoğrafının da yer aldığı haberde, Duisburg kelimesindeki "s" harfi "ş", "g" harfi de "ğ" ile yazıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35