banner15

250 kişilik e-devlet geliyor

Kamudaki e-devlet hizmetlerini yürütmek üzere, 250 kişiden oluşacak ''Bilgi Toplumu Ajansı'' kuruluyor.

250 kişilik e-devlet geliyor

Kamudaki elektronik iletişimi ve e-devlet hizmetlerini yürütmek üzere, 250 kişiden oluşacak ''Bilgi Toplumu Ajansı'' kuruluyor.

Kamudaki elektronik iletişimi ve e-devlet hizmetlerini yürütülmek üzere, 250 kişiden oluşacak ''Bilgi Toplumu Ajansı'' kuruluyor. Bu konuda hazırlanan kanun tasarı taslağı ilgili kuruluşlara gönderilerek görüş istendi. Tasarı kanunlaştığında, elektronik haberleşme ile yapılacak tüm bürokratik işlemler, bu Ajansın hizmet alanında olacak.

Bilgi Toplumu Ajansının merkezi Ankara'da bulunacak ve yurt içinde ve yurt dışında şube ya da temsilcilikler açabilecek. Ajans, e- devlet hizmetlerine ilişkin faaliyetleri yürütecek, bilgi toplumuna dönüşüm sürecini planlayacak, yerel e-hizmetlere ilişkin politikaları belirleyecek, sunulan ücretli hizmetleri ve tarifelerini belirleyecek.

Ajansın başkanı 4 yıllık üniversite mezunu ve bilgi teknoloji alanında en az 10 yıl deneyimli olan kişiler arasından Bakanlar Kurulunca atanacak. Ajans bünyesinde ayrıca, 3 başkan yardımcısı, 8 daire Başkanı, 200 uzman ile destek personeli olmak üzere toplam 250 kişi çalışacak. Tüm müsteşarlıklar ile aralarında YÖK, DPT, TRT, PTT, Emniyet ve Diyanet'in de bulunduğu tüm kamu kuruluşlarında da bu ajans ile irtibatta olacak birer e-devlet görevlisi belirlenecek.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 01:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35