banner39

27 Mayıs hem lanetlendi hem kutlandı

Ankara'da 60 darbesini lanetleyen bir gruba karşı darbeyi kutlayan başka bir grup eylem yaptı.

Arşiv 27.05.2010, 17:35 27.05.2010, 17:53
27 Mayıs hem lanetlendi hem kutlandı

 
Ankara'da Abdi İpekçi Parkı'nda toplanan karşıt görüşlü gruplar darbeyi aynı anda hem kutladı hem protesto etti. Genç Siviller ise Yassıada'ya gitti.

27 Mayıs darbesinin 50. yıldönümü Ankara'da ve İstanbul'da yankı buldu. Ankara'da Abdi İpekçi Parkı'nda toplanan karşıt görüşlü iki grup tarafından aynı anda hem kutlandı hem de protesto edildi. Abdi İpekçi Parkı'na öğle saatlerinde gelen ve kendilerini Demokrasi Hareketi olarak adlandıran bir grup, temsili olarak, kurdukları darağacında Adnan Menderes'i asılmaktan kurtardı.

Daha sonra grup adına okunan basın açıklamasında, 27 Mayısın acıyla anıldığı belirtilerek, Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan ile arkadaşlarının ilke ve dünya görüşleri için çalıştıkları, bunun bedelini ise canlarıyla ödedikleri vurgulandı. Açıklamada, aynı olayın bugün olması halinde böyle bir girişime asla müsaade edilmeyeceği dile getirildi.

Protesto gösterisi sürerken Abdi İpekçi Parkı'na gelen Halkın Kurtuluş Partisi üyeleri ise açıklama yapan grubu sloganlarla protesto etti.

''27 Mayıs halka özgürlük vermiştir'', ''27 Mayıs politik devrimdir'' ibareleri yazılı dövizler taşıyan ve aynı şekilde sloganlar atan grup adına okunan basın açıklamasında ise 27 Mayıs hareketiyle halktan yana çok önemli değişiklikler yapıldığı belirtilerek, bunun en somut belgesinin 1961 Anayasası olduğu ifade edildi. Açıklamanın ardından sloganlar atan grup, daha sonra olaysız dağıldı.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (1)
Atalay konuralp 11 yıl önce
Halkın kurtuluş partisi diye ortaya çıkan yaratıkları bu millet fazla tanımıyor.Kızıl bayrağı seven,PKK için canını veren,dine düşman olantüm iyi güzel ve doğrulara karşı çıkan ,dış güdümlü,vatan hainlerinin kan kardeşi,topluma zarar vermekle görevli,satılmış bir guruptur.İllegal ve terörist yaratıklardır.Medya bu çapulcuları gazetelere taşımamalıdır.K.atalay
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?