banner39

29 Ekim'de uçaklar bedava

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, hava yolları şirketlerinin 29 Ekim'de vatandaşları bedava uçuracaklarını söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
29 Ekim'de uçaklar bedava
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hava yolları şirketlerinin 29 Ekim’de vatandaşları bedava uçuracaklarını ancak uygulama kapsamında kaç kişiyi ücretsiz uçuracakları konusunda çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Yıldırım, sektörü izleyen gazetecilere PTT Genel Müdürlüğünde iftar yemeği verdi ve soruları yanıtladı.

Bakan Yıldırım, uçakların gövdelerine alınan reklamlara vergi konulup konulmayacağına ilişkin soruyu yanıtlarken, gövdeye alınan reklamların resim ve tabela vergisine girip girmediği konusunun tartışıldığını, bu konuda Maliye Bakanlığının görüşünün gerektiğini belirterek, bunun dışında uçaklara herhangi bir verginin söz konusu olmadığını ifade etti.

İstanbul’a yapılacak üçüncü köprü için 2007 yılı bütçesinde ödenek ayrılıp ayrılmadığı sorusu üzerine Yıldırım, 3. köprü konusunun Bakanlar Kurulu’nda ya da 2007 bütçesinde konuşulmadığını, bu köprünün zaten Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacağını, o nedenle genel bütçeyi ilgilendirmediğini bildirdi.

Yıldırım üçüncü köprünün yeri ve bağlantı yolları konusunda Bayındırlık ve İskan Bakanlığının etüd çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Bakan Yıldırım, Ramazan Bayramı tatilinin neden uzatılmadığı sorusunu yanıtlarken, Türkiye’nin kalkınmakta olan bir ülke olduğunu ve çalışılması gerektiğini kaydetti.

Türkiye’nin tatilin en fazla olduğu ülke olarak gösterildiğini vurgulayan Yıldırım, tatil edilmeyen iki günde üretimin durmaması ve hizmetlerin aksamamasının ülkenin geleceği ve refahı açısından önemli olduğunu, işlerden soğumamak gerektiğini ifade etti.

UÇAKLAR ÜCRETSİZ

Bakan Yıldırım, 29 Ekim’de uçakların ücretsiz yolcu taşımaları çalışmalarına ilişkin bir başka soruyu yanıtlarken, şirketlerin bu tarihte halka şükran borcunu ödeme amacıyla ücretsiz uçma çalışması yaptıklarını, ancak bunun vatandaşların bütün gün boyunca bedava uçacakları anlamına gelmediğini ifade etti.

Yıldırım, "Hava yolları şirketleri, 29 Ekim’de vatandaşları bedava uçuracaklar ama kaç kişiyi bedava uçuracaklar bu konuda çalışıyorlar" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?