banner15

3 günde 129 ceset bulundu

Irak'ta son üç gün içinde bulunan ceset sayısı 129'a ulaştı. Halk büyük bir panik içinde.

3 günde 129 ceset bulundu

Amerika'nın müdahalesinden sonra iç savaşın eşiğine sürüklenen Irak'ta, 49 ceset bulundu. Irak'ta son zamanlarda ortaya çıkarılan ve büyük çoğunluğu işkenceyle öldürülmüş cesetlerin sayısı giderek artıyor. Son üç gün içinde bulunan ceset sayısı 129'a ulaştı

Son olarak Iraklı güvenlik yetkilileri, bugün sabaha kadar yaptıkları araştırmalarda son 24 saat içerisinde 49 ceset daha bulduklarını bildirdi. İçişleri Bakanlığı, kentin çeşitli yerlerinde cesetleri bulunan kişilerin başlarından vurulduğunu ve öldürülmeden önce işkence gördüklerini söyledi.

Bu sayıyla Bağdat'ta sadece 3 günde bulunan cesetlerin sayısı 129'a ulaştı. Ortaya çıkan bu rakamın uluslararası dikkati çekmesi beklenirken, Birleşmiş Milletler'in de Irak'taki ölü sayısı konusundaki tahminlerini değiştirebileceği belirtiliyor.

Bağdat'ta başlatılan ve Washington'un yeni askerler gönderdiği yeni güvenlik tedbirlerine rağmen ABD ordusu da cesetlerin sayısında ani bir artış olduğunu kabul ediyor. İçişleri Bakanlığından yetkililere göre Irak'ta son olarak Çarşamba günü 60, Perşembe günü 20 ceset bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48