banner15

3 milyon İngiliz işe uyanamadı!

Uzun Noel ve yılbaşı tatilinin ardından önceki gün işbaşı yapması gereken İngilizlerin çoğunun hastalık bahanesiyle işe gitmediği bildirildi.

3 milyon İngiliz işe uyanamadı!

İNGİLTERE'DE önceki gün normal bir iş günüydü. Ancak normalde sabah trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde yollar ve metro durakları bomboştu. Ülkenin her kentindeki işyerleri birçok çalışanından hasta olduklarına dair bir telefon aldı. İngiliz basınındaki haberlerde, ülkede normal iş günlerinde ortalama olarak günde 300 bin kişinin hastalık nedeniyle işe gidemediği, dün ise "hasta" olduğu gerekçesiyle işe gitmeyenlerin sayısının bunun en az 10 katı olduğu belirtildi.

TAHMİNLERE göre, önceki gün işe gitmeyen çalışanların İngiliz ekonomisine maliyeti 250 milyon sterlini (yaklaşık 688 milyon YTL) buluyor. Haberlerde, 10 günden uzun süren tatilin ardından normal iş hayatına ancak 8 Ocak'ta dönülebileceği, bunun da ekonomiye 2.5 milyar sterlin (yaklaşık 6 milyar 875 milyon YTL) zarar vereceği kaydedildi. "Tatil sonrası sendromunu"nun en çok kamu sektöründe görüldüğü, devlet dairelerinin önceki gün neredeyse boş olduğu ifade edildi.

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48