banner15

3 Öğrenciden 1'i esrar kullanıyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan araştırma, ürktücü bir tabloyu ortaya koydu.

3 Öğrenciden 1'i esrar kullanıyor


13 bin öğrenci arasında yapılan anketin sonuçları ürküttü. Sigara kullanım oranı yüzde 87, alkol yüzde 72, uyuşturucu hap yüzde 28, esrar kullanımı ise yüzde 32 çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik polisleri tarafından geliştirilen, 'Sosyal Destek Projeleri'nin tanıtımı, dün yapıldı. Narkotikten Başkomiser Dr. Ali Ünlü, Zeytinburnu'nda uygulanan anket ile gençlerin bağımlılık konusunda yaklaşımlarının saptandığını açıkladı.

Ürkütücü tablo Dr. Ali Ünlü, 13 bin ilköğretim ve lise öğrencisi üzerindeki anket çalışmasından çıkan sonuçlara göre sigara kullanım oranının yüzde 87, alkol kullanım oranının yüzde 72, uyuşturucu hap kullanım oranının yüzde 28, esrar kullanım oranının ise yüzde 32 oranında olduğunu söyledi.

Dr. Ünlü, özellikle ergenlik döneminde ailelerinden gereken desteği ve ilgili göremeyen, aile içi iletişim sıkıntısı yaşayan ve şiddete maruz kalan çocukların ev ve okullarından sokağa kaydıklarını, bunların onların kötü alışkanlıklara başlamasına zemin hazırlayan en önemli faktörler olduğuna vurgu yaptı. Ünlü, ayrıca 400 lise öğrencisine de arkadaşlarını bu tür kötü alışkanlıklardan kurtarmaları ve uyarmaları konusunda eğitip bilinçlendirdiklerini kaydetti.

'Türkiye'yi yansıtıyor' Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da toplantıdaki açıklamasında anket sonuçları için, “Zeytinburnu gerçeğinin ne yazık ki Türkiye gerçeği. Bu konunun mağduru olan bir ilçenin yöneticileri olarak duyarsız olmamız beklenemez” diye konuştu.

Kaynak: Vatan


 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 13:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35