banner39

İngiliz öğretmenin Peygamber sevgisi

Gaziantep'te Kutlu Doğum Haftası nedeniyle tören düzenlendi. Müslüman olan İngiliz öğretmenin konuşması salondakileri duygulandırdı.

Arşiv 10.04.2007, 00:52 10.04.2007, 07:43
İngiliz öğretmenin Peygamber sevgisi

Gökkuşağı Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile "Efendimiz hakkındaki sunumlar" konulu toplantı düzenlendi. Tuğcan Otel"de gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi ve davetliler katıldı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Hz. Muhammet"in (S.A.V) dünyaya gelişiyle birlikte her şeyin tamamen değiştiğini belirterek, "O"nun dünyaya gelmesiyle hiç bir şey eskisi olmadı. İnsanlık şefkati ve merhameti, insanlık cahiliye döneminin sonunu onunla beraber yakaladı ve bu süreç İslam'ın sevgi ve rahmet dini olarak hayatımıza girmesine Peygamber efendimizin de son peygamber olarak Kuran-ı Kerim ile müjdelenmesiyle başladı. Bu süreci çok iyi bilmemiz gerekiyor. Dinimizi batıl inançlardan geleneklerden göreneklerden arındırılmış olarak, peygamber efendimizin sünnetlerini anlamamız ve anlatmamız gerekiyor" dedi

Şahin, küreselleşmenin en son hızıyla yaşandığı dünyada, yaşanan bazı sıkıntıların inanç guruplarına veya bir ırka mal etmek isteyenlerin olduğunu hatırlatarak, "Burada bizlere büyük görevler düşüyor. Biz neyin niçin olduğunu çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bizim bilmemiz yetmez, çocuklarımıza da bunu çok iyi anlatmamız gerekiyor. Bugün töre ve namus cinayetlerinden şikayet ediyorsak, kadına karşı yapılan şiddetten şikayetçiysek ve özellikle 11 Eylül'den sonra İslam fobisi dediğimiz şey kadınların üzerinde özelliklede Müslüman kadınların üzerinde çok farklı bir şekilde dünyaya anlatılıyorsa, işte burada bizlere büyük görevler düşüyor. Bunları bilgimizle ilmimizle aşabileceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Toplantıya katılan diğer konuşmacılar da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet"in (S.A.V) hayatından kesitler anlatarak Kuran-ı Kerim'den ayetler okudular. Daha önce Müslümanlığı seçen İngiliz Öğretmen Kristin Ege, Peygamber Efendimizi anlatırken, göz yaşlarına boğuldu. Katılımcılara duygulu anlar yaşatan Ege göz yaşları içinde kürsüden ayrıldı.

İlahilerle devam eden program, sanatçı Murat Göğebakan konseriyle devam etti. Murat Göğebakan ilk eserini seslendirirken yüksek sesten rahatsızlanan yaşlı bayanlar, sanatçıyı uyardı. Bayanların sessiz olması uyarısına esprili bir şekilde yaklaşan Göğebakan, salonun küçük olmasından dolayı sesin yüksek olduğunu belirtti. İlginç görüntülerin yaşandığı konser Murat Göğebakan'ın esprileri ile devam etti.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?