4 gazetenin GYY'si Baykal görüntülerini değerlendirdi

Akşam, Hürriyet, Habertürk ve Star GYY'leri Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüleri değerlendirdi.

4 gazetenin GYY'si Baykal görüntülerini değerlendirdi

Akşam Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Hürriyyet'ten Enis Berberoğlu, Habertürk'ten Fatih Altaylı ve Star'tan Mustafa Karaalioğlu'nu arayarak Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüler  konusunda ne yapacaklarını görüştüler.

Akşam Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, 4 Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ve ekibinin kaset konusunda ne yapacakları konusunu nasıl değerlendirecekleri görüşmeyi bugünkü köşesinde şöyle açıkladı:


'Bugüne kadarki en uzun yazı işleri toplantımızı yaptık. Güvendiğim iletişimcilere danıştım. Sonra Enis Berberoğlu, Fatih Altaylı ve Mustafa Karaalioğlu'nu aradım. Bütün gazetelerde hararetli tartışma konusu aynıydı.

O iğrenç tezgah nasıl haber yapılacaktı? Ne kadar büyük görülecek, nasıl yorumlanacaktı? Her olasılığı tek tek masaya yatırdık. Bir insanın, ana muhalefet partisi liderinin yatak odasına kadar uzanan kaset tuzağından söz ediyorum.

İlk seçenek, 'Böyle bir planın parçası olmayalım' diyerek haberi görmemekti.

Öte yandan konu, Türkiye'nin konuştuğu bir numaralı olay haline gelmişti. Hiçbir şey olmamış gibi davranmak doğru olur muydu?

Sonunda, 'Tavrımızı koyalım, ilkemizi anlatalım' dedik. Kurbanın kim olduğunun önemi yoktu, bütün liderler ve tüm şahıslar için aynı duyarlılık söz konusuydu. Biz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın illegal yollarla elde edilen telefon görüşmelerine hiç yer vermemiştik. Bir büyük kulüp başkanının kaçamak görüntülerine, belediye başkanının gizli kamera kayıtlarına, muhafazakar medya patronunun legal yollarla yapılan dinleme kayıtlarına da... Üstelik ünlü, zengin, güçlü ayrımı yapmıyorduk.

Kaynak: Akşam

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 14:27
banner53
YORUM EKLE

banner39