banner39

4 günde 43 Filistinli şehid edildi

İsrail ordusunun Gazze'nin Beyt Hanun kentinde başlattığı saldırılarda 43 Filistinli öldü.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
4 günde 43 Filistinli şehid edildi

Dünya Bülteni Haber Merkezi

İsrail ordusunun Çarşamba günü Gazze Şeridi’nde başlattığı "Sonbahar Bulutları" adlı saldırıda 43 Filistinli öldürüldü. Saldırılarda 200'e yakın Filistinlinin de yaralandığı bildirildi. İsrail ordusu dünkü saldırısında bir camiyi yıkmış ve Filistinli kadınlara ateş açmıştı.

İsrail ordusu, akşam saatlerinden itibaren Gazze Şeridi sınırındaki tank ateşi ve füze saldırılarını yoğunlaştırdı. Özellikle kuzeyde yoğun tank ateşinin havada yoğun barut kokusu bıraktığı belirtildi.

Pilotsuz uçaklar Gazze'nin güneyindeki Refah'ta Hamas'ın İçişleri Bakanı Said Siyam'a bağlı özel kuvvetlerin bulunduğu bölgeye füze saldırısı düzenledi. Saldırıda 1 kişi öldü, 4 Filistinli yaralandı. Kuzeydeki Beyt Lahya'nın doğusundaki Şeyh Said bölgesine düzenlenen füze saldırısında da 2 Filistinli öldü.

Gazze'deki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre yine Beyt Lahya'nın güneyindeki Cebaliye mülteci kampına bağlı Brinace'de de füze saldırısında El Aksa Şehitleri Tugayı üyelerinden 4'ünün öldüğü, bir kişinin yaralandığı bildirildi. Bölgede ayrıca çok sayıda yaralı da bulunuyor.

Bu arada aynı bölgede yaralıları kurtarmaya giden ambulanslara da ateş açıldığı, ambulanslardan birinin içindeki sağlık görevlilerinden birinin öldüğü bir diğerinin ağır şekilde yaralandığı öğrenildi. Yine Beyt Hanun'da Abdullah Azzam Camisi ve çevresine de füze isabet ettiği bildirildi.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?