4 köylü, araziye giren hayvan yüzünden öldürülmüş

Ankara'da bu sabah saatlerinde meydana gelen 4 kişinin öldürülmesi olayının nedeni arazi-otlak meselesi olarak açıklandı.

4 köylü, araziye giren hayvan yüzünden öldürülmüş

Kalecik Kaymakamı Mustafa Dalkılıç, Ankara'nın Kalecik ilçesindeki silahlı saldırıda, 4 kişinin öldüğünü, 1'i ağır 3 kişinin de yaralandığını bildirdi. 

Dalkılıç, ilçeye bağlı Gölköy köyünde, eski muhtar Yusuf O'nun, hayvanların araziye girmesi meselesinden çıkan tartışma sonucu silahla ateş açtığı Mustafa Koç ve Satılmış Koç'un olay yerinde, Nizamettin Yılmaz'ın ise kaldırıldığı Kalecik Devlet Hastanesinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Saldırıda Refik Demirtaş, Güngör Koç ve Muammer Yılmaz'ın da yaralandığını belirten Dalkılıç, "Yaralılardan durumu ağır olan Muammer Yılmaz Ankara'da Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Refik Demirtaş Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine sevk edildi. Güngör Koç'un ise Kalecik Devlet Hastanesinde tedavisi devam ediyor" dedi.
Dalgılıç, saldırının ardından kaçan zanlı Yusuf O'nun, yaylaya giderek, Ömer Koç'u da vurduğunu, bu kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Kaymakam Dalkılıç, cep telefonu sinyallerinden yeri tespit edilen zanlı eski muhtar Yusuf O'nun Elmadağ sınırlarında yakalandığını belirterek, "Zanlı yakalandıktan sonra teslim olacağını söylemiş" dedi.

Bu arada, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine sevk edilen Refik Demirtaş'ın, hastane önünde bekleyen eşi Sabire Demirtaş, hayvanların araziye girmesi nedeniyle çıkan tartışmanın ardından evlerine gelen Yusuf O'nun, eşi ile yakınlarına tabanca ve pompalı tüfekle ateş açtığını anlattı. Demirtaş, gözyaşları içinde eşinden iyi bir haber beklediklerini söyledi. Öte yandan, jandarma ekiplerinin olay yerinde aldığı güvenlik tedbîri devam ediyor.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 18:12
banner53
YORUM EKLE

banner39