banner39

56 Belediye Başkanına hapis istemi

Roj TV'nin kapatılmaması için Danimarka Başbakanına mektup gönderdikleri gerekçesiyle 56 belediye başkanının yargılanmasına devam edildi.

Arşiv 03.04.2007, 12:26 06.07.2018, 09:31
56 Belediye Başkanına hapis istemi

PKK yanlısı yayın yapan Roj TV'nin kapatılmaması için Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'e mektup gönderdikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan DTP'li 56 belediye başkanının yargılanmasına devam edildi.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz yargılanan ve aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak, Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil ve Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçi'nin de bulunduğu 56 belediye başkanı duruşmaya katılmadı.

Savcı mütalaasında, 56 belediye başkanının Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'e Roj Tv'nin kapatılmaması için mektup yazmak suretiyle ''Terör örgütü PKK'ya bilerek ve isteyerek yardım'' suçunu işlediklerini, bu nedenle sanıkların eylemlerine uyan TCK'nın 314/2. maddesi uyarınca ayrı ayrı 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarını talep etti.

 

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?