banner39

6 askeri katleden PKK'lıların isimleri ve fotoları belli oldu

İskenderun'da 6 askeri öldüren PKK'lıların isimleri açıklandıç

Arşiv 02.06.2010, 10:10 02.06.2010, 10:25
6 askeri katleden PKK'lıların isimleri ve fotoları belli oldu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İskenderun'da 6 askerin hayatını kaybettiği saldırıyı Medeni Sayılgan'ın emriyle "Mazlum Palu" kod adlı PKK'lı liderliğindeki 7-8 kişilik grup gerçekleştirdi.

İskenderun'da 6 askerin hayatını kaybettiği 7 askerin de yaralandığı saldırının emrini veren veren PKK'lının kimliği belirlendi. Hatay'ın İskenderun ilçesindeki saldırıya ilişkin istihbarat birimlerinin çalışmalarına göre, saldırının talimatını örgütün Amanos bölge sorumlusu Panzer Kemal kod adlı Medeni Sayılgan verdi. Saldırıyı da Mazlum Palu kod adlı İskender Doğruer'in liderliğindeki 7-8 kişilik grup gerçekleştirdi.

2008'DE BÖLGEYE GELDİ

Bitlis nüfusuna kayıtlı 42 yaşındaki Sayılgan, örgütün kırsaldaki önemli isimlerinden biri. 2008 başlarında Kuzey Irak'taki kamplarda askeri eğitim komutanı olarak bulunan Sayılgan, o tarihlerde Amanos'a kaydırıldı.

PKK'nın bölge sorumlusu Sayılgan'ın daha önce de, İskenderun otoyol turnikelerinde denetim yapan trafik ekibine uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda polis memurları İbrahim Darıcı ve Halil Aksak'ın hayatını kaybetmesi, Kocadüz Yaylası yakınlarında bulunan maden ocağının basılarak bir şoförün öldürülmesi, Hassa'da şantiye basılarak iki kişinin kaçırılması olaylarının talimatını verdiği belirlendi.

Öte yandan eylemi, PKK'nın askeri kanadı HPG, eylemi üstlendi. Haberi PKK'ya yakın bir internet sitesinde yayınlandı. Haberde HPG'nin, saldırısının Türk ordusu tarafından yapılan operasyonların karşısında cevap niteliği taşıdığını açıkladığı yer aldı.

 

banner53
Yorumlar (1)
YORUMCU! 11 yıl önce
Bitlis nüfusuna kayıtlı filanca ya da taşeron terör örgütünün bölge sorumlusu
ya da HPG-LPG 'nin eylemi üstlenmesinin ne önemi olabilir !Cinayetlerinin "Türk ordusu tarafından yapılan operasyonların karşısında cevap niteliği taşıdığı"ndan başka bir açıklama mı bekliyorduk.
Tüm bunlar ve benzeri haberler ve yorumlar maalesef KUKLA-LARın evsafını tanımlıyor.
Bize lazım olan tetiği kimlerin çektirdiği yanidevlet kisvesi altında gizlenen dünyanın en büyük terör örgütü'nün adının artık buu olaylarda açıkça telaffuz edilmesi, taşeron ve resmi-gayri resmi işbirlikçilerinin ortaya konulması için çalışılması ve karşımızda (bağımsızlık istemiyoruz ama kimliğimize saygı duyun falan filan şeklinde zırvalayan )3-5 haydurun ne dediği hiç önemli değil.
Söz konusu büyük terör örgütü kimi zaman Ramazan ayında müslümanların yoğun olduğu yerlerde kendini dindar sanan bazı salaklara bomba patlattırarak kimi zaman da Kürdistan kuracağını sanan bazı maşaları askerkere saldırtarak huzuru bozmaya çalışır.
Ve devleti yönetenlere mesaj verir.Benim devlet terörümü çok eleştirme.Yoksa,anlarsın ya! der.
Müteyakkız olalım ve öyle kalalım.
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?