6. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali'nin 6. sı 31 Mayıs pazartesi başlıyor.

6. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

 

Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Ordu Belediyesinin TOBAV işbirliği ve Kültür - Turizm Bakanlığı katkıları ile gerçekleştirdiği Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali'nin 6. sı 31 Mayıs pazartesi başlıyor.

Beş yıl önce başlatılan Tiyatro Festivalinin var olan tiyatro sevgisini geliştirmek ve farklı ülkelerin tiyatro eserlerini Ordulu tiyatro severlere sunmak amacıyla düzenlenen festival hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Özer Karadağ “Gençlerimizin kültürlü yetişmesi için sadece örgün eğitim programlarındaki derslerin yeterli olmadığı bir gerçektir. Gösteri sanatlarının ise insanın sosyal yaşamına pek çok katkı sağladığı ve kişilik oluşumunda önemli bir rol oynadığı bilinmektedir” dedi.

Pazartesi günü başlayacak olan 6. Uluslar arası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali boyunca Amerika, İsviçre, Brezilya, Bulgaristan, Polonya, Letonya ve Suriye, yurtiçinden Antalya, Bursa, Ankara, Adana, Diyarbakır ve Mersin den tiyatro ekipleri olmak üzere OBKT ile birlikte toplam 15 ekip sahne alıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ordu sokakları tiyatro gösterileri ile şenleniyor. Festival yürüyüşüne ve sahnelenecek olan gösterilere katılım da ücretsiz.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2010, 16:28
banner53
YORUM EKLE

banner39