banner39

600 mahkum deprem paniğinden firar etti

Peru'da meydana gelen depremin ardından, bir cezaevinden 600 kadar mahkum firar etti.

Arşiv 18.08.2007, 10:40 18.08.2007, 12:19
600 mahkum deprem paniğinden firar etti

Peru'nun güneyinde meydana gelen depremin ardından, Chincha kenti yakınlarındaki yüksek güvenlikli bir cezaevinden 600 kadar mahkumun panikten faydalanarak firar ettiği bildirildi.

Polis yetkilileri, Chincha'da deprem nedeniyle elektriklerin kesildiğini, cezaevini su bastığını ve duvarların yıkıldığını, bu durumdan yararlanan 600 kadar mahkumun da panikten yararlanarak firar ettiğini söyledi.

Polis yetkilisi Alberto Lindemberg, "Mahkumlar da gardiyanlar da kendi canını kurtarma peşindeydi. Mahkumların kaçışını önlemek için sıkı önlemler alamadık, elektrik yoktu, durum tamamen kontrol dışı bir haldeydi. Polisler havaya ateş açarak mahkumları boşuna ikna etmeye çalıştı" dedi.

Depreme bağlı olarak yerde çatlaklar açıldığını ve bu çatlaklara su dolduğunu, bazı yerlerde su seviyesinin 1,5 metreye ulaştığını belirten Lindemberg, duvarların da yıkıldığını anlattı.

Firar eden yüzlerce uyuşturucu kaçakçısı, katil, hırsız ya da tecavüzcünün canlı ya da ölü ele geçirilmesi için özel birliklerin aralıksız çalışmalar yürüttüğü belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?