70 yıldır yemek yemeden yaşıyor

Hindistan'da 83 yaşında bir adamın 13 yaşından bu yana hiçbir şeklide yemeden içmeden yaşadığı iddia edildi.

70 yıldır yemek yemeden yaşıyor

70 yılı aşkın süredir yemek yemediğini, su içmediğini söyleyen 83 yaşındaki Hintli yogi, durumunu merak eden doktorlar tarafından hastanede gözlem altına alındı.

Bu müthiş iddiayı incelemeye değer bulan doktorlar, Prahlad Jani adlı uzun sakallı yogiyi Ahmedabad hastanesinde bazı testlerden geçirecek. Yoginin her anının kamera ile takip edileceğini belirten Ulusal Fizyoloji Enstitüsü Müdürü Dr. G. İlavazahagan, "Yapacağımız bu inceleme ve gözlemden, insanın içmeden yemeden nasıl hayatta kalabileceğine ilişkin bir işaret çıkacak mı, ona bakacağız..." dedi. 

Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyette bulunan enstitünün müdürü, tahlil sonuçlarının; doğal afetlerde, çetin şartlar altında veya Ay ve Mars'a seyahat gibi uzun uzay seferlerinde hayatta kalma stratejisi hazırlanmasına katkıda bulunabileceği yorumunu yaptı.

Doktorlar, yaşlı yoginin manyetik rezonans (MR) filmlerini çekecek. Yoginin kalp ve beyin faaliyetleri elektrodlar takılarak izlenecek, ayrıca kan tahlilleri yapılacak. Bütün bunlar üç hafta kadar sürecek.

Dr. İlavazahagan, yoginin hastaneye yatırıldıktan sonra ağzına bir damla su almadığını, hiçbir şey yemediğini, bu nedenle tuvalete de gitmediğini söyledi.

Doktor, yogiyi ayakta tutan enerjiyi "MR" görüntüleme tekniği sayesinde anlamaya çalışacaklarını belirtti.

Hintli doktor, "Jani, enerji toplamak için meditasyon yaptığını söylüyor. Askerlerimiz meditasyon yapamaz, ama bu yöntemin insan bedenine etkisi hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyoruz" diye konuştu.

Yogiyi izleyen ekipten sinir uzmanı Sudhir Şah da Jani'nin odasına 24 saat aralıksız çalışan 2 kamera yerleştirildiğini, yoginin odadan çıktığında da yine seyyar kamerayla takip edildiğini anlattı.

Gujarat eyaletinde yaşayan yaşlı yogi, 8 yaşındayken bir "tanrıça" tarafından takdis edileli beri yiyip içmediğini söylüyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2010, 08:01
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydemir
Aydemir - 11 yıl Önce

Alman basininda bu adamin son 8 yildir yemek yemedigi haberleri yazildi. Anadolu Ajanis 70 yildir yaziyor. Hepsi yalan. Bu adam bir şarlatan. Bilim adamlari adamin sidik torbasinda idrar buldular. Bu idrar nerden geldi?


AA haberlerine bir bakin. Bazen gülesim geliyor. Bunlarda Türkiye`yi temsil ediyor.

ergün sezer
ergün sezer - 11 yıl Önce

Her ne kadar kaynak AA olsa da. Dünya bülteninden daha duyarlı ve ciddi haberler bekliyoruz.
Böyle bir durum tıbbi açıdan mümkün değil,asparagas olduğu her satırdan belli, niyet de en son satırlarda veriliyor zaten.Tanrıçaya inanırsanız ve oda sizi kutsarsa yemek yemeden yaşabilirsiniz...

cemil
cemil - 11 yıl Önce

bence hepsi yalan atma lan recep

banner39